halb enesetunne 15.09.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Peale lapse sündi ( nüüd juba 2 aastat tagasi) on tekkinud sellisd ebamäärased ebameeldivad tunded. Rõhuks nagu peas, süda hakkab peksma ja silmade ees tekib imelik tunne( nagu oleks halb vaadata, aga tegelikult näen).Vererõhk tõuseb, on olnud isegi 170/100.Tekib meeletu paanika ja tahaks nagu kuhugi ära, aga samas on selline minestamise tunne. Eriti lööb see välja siis, kui olen üksi lapsega kodus. Sellest tundest lähtuvalt läksin peale lapse poole aastaseks saamist tööle. Algul oli kergem, aga nüüd tunnen ennast jällegi halvasti. Imelik on ainult see, et kui ma tõusen üles, tunnen pearinglust ja halba enesetunnet, aga siis kui ma suudan ennast tööle lohistada, siis see halb enesetunne nagu kaob. Kui jälle meelde tuleb, siis hakkab halb. Oleks nagu paanikahäire( seda ma endale sisendagi) , aga miks selline vererõhu tõus? Kas peaksin pöörduma neuroloogi või psühhiaatri poole?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on tõenäoliselt sageli esineva sünnitusjärgse depressiivse seisundiga.
Ravida võib nii neuroloogi kui psühhiaatri juures.

Dr. Ain Pajos