halb enesetunne 15.09.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Peale lapse sündi ( nüüd juba 2 aastat tagasi) on tekkinud sellisd ebamäärased ebameeldivad tunded. Rõhuks nagu peas, süda hakkab peksma ja silmade ees tekib imelik tunne( nagu oleks halb vaadata, aga tegelikult näen).Vererõhk tõuseb, on olnud isegi 170/100.Tekib meeletu paanika ja tahaks nagu kuhugi ära, aga samas on selline minestamise tunne. Eriti lööb see välja siis, kui olen üksi lapsega kodus. Sellest tundest lähtuvalt läksin peale lapse poole aastaseks saamist tööle. Algul oli kergem, aga nüüd tunnen ennast jällegi halvasti. Imelik on ainult see, et kui ma tõusen üles, tunnen pearinglust ja halba enesetunnet, aga siis kui ma suudan ennast tööle lohistada, siis see halb enesetunne nagu kaob. Kui jälle meelde tuleb, siis hakkab halb. Oleks nagu paanikahäire( seda ma endale sisendagi) , aga miks selline vererõhu tõus? Kas peaksin pöörduma neuroloogi või psühhiaatri poole?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on tõenäoliselt sageli esineva sünnitusjärgse depressiivse seisundiga.
Ravida võib nii neuroloogi kui psühhiaatri juures.

Dr. Ain Pajos
6748591

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Halb enesetunne kinoseansil

Tere!
Väga mitmel korral aastate jooksul olen kinos käies kogenud sarnaseid sümptomeid: pearinglus, süda paha, pigistustunne rinnus, higised peopesad, kuuma tunne ja ōhupuudus ja vōib ka kōhu lahti ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Krooniline ärevusseisund põhjustab kirjelldatud paanikahooge mille põhjuseks on aju kontrolli häire organismi seisundi üle. Soovitan neuroloogi vastuvõttu.

Dr. Ain Pajos
6748591
Loe edasi

Nõrkus, peavalus, väsimus ja halb enesetunne peale tugevat paanikahoogu

Tere,
Mul oli 22.11.2021 tagasi tugev paanikahoog, mille tõttu ma pidin endale kiirabi kutsuma. Mulle kirjutati välja diazepam ning suunati psühhiaatri juurde. Nüüd on mul tekkinud suur nõrkus, ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Võiksid rääkida asjast perearstiga.

Neurodiagnostika
Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Põlemistunne jalgades

Jalgades ja jala säärtes on põlemistunne, aga sääred ei ole kuumad. Enesetunne on ka halb.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Põletustunne jalgades viitab jalanärvide kahjustusele. Esineb tihti koos diabeediga. Ravi on olemas kuid selle määramiseks tuleks tulla vastuvõtule.
Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika

Loe edasi

halb enesetunne

Tere! Kas radikuliit võib põhjustada väsimust ja üldist liigese-luuvalu?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Radikuliit on tavaliselt ühe närvijuure ärritus-põletik ja üldisi vaevusi ei põhjusta. Küll aga võib mõni muu haigus põhjustada muuhulgas ka närvivalu.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

pearinglus

Tere!
Minu enesetunne on kohati väga halb,pea käib ringi (vahel vähem,vahel tugevasti),ajab iiveldama.Kõndimine on ebalev ja enesetunne kehv.Mis mind ees ootab,teadmatus ei ole hea tunne.Perearst ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Pearingluse, iivelduse ja tasakaaluhäirega tuleks pöörduda kõrvaaarsti ja/või neuroloogi poole.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

neuroloogia

10aastat on kestnud kaelast tingitud pearinglused. On tehtud elektriravi, venitust, veeprotsetuure. Kestavad pearinglus, halb enesetunne, raskustunne peas. Olen 30aastane, ei jaksa enam.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Pearinglused reeglina ei ole tingitud kaelahaigustest, eriti selles eas.

Dr. Ain Pajos

6 748 591

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: