neuropaatia? 19.08.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen53.aastanenaine.Diagnoosiks on neuropaatia,milles süüdlaseks suhkruhaigus.Kuid suhkruhaigus alles algstaadiumis aga jalad ja käed juba umbes 60-70% tuimad.Endokrinoloogid (dr.Kerge ja dr.Pärnakivi) kategooriliselt selle vastu,et haigus tingitud diabeedist, Käin juba aasta arstide vahet,kuid tulemust pole.Haigus aina süveneb ja sealjuures väga kiiresti. Olen nõutu ja oma tervise pärast väga hirmul.Ehk oskate anda Teie mulle nõu,mida peaks edasi tegema.Olen Tallinnast.
Ette tänades Eve

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest!
Kahjuks ei ole mul võimalik Teie e-mailist välja lugeda, kas Teile on tehtud ka niisugune diferentsiaaldiagnostiliselt oluline uuring nagu elektromüoneurograafia ( ENMG).
Minu arvates on selle uuringu tulemus väga tähtis. Uuringut tehakse Tartus TÜ kliinikumis ja Tallinnas ( PERH ning Diagnostikakeskus ).
Veel peaksin vajalikuks konsulteerida vasoloogiga.
Loodan, et suutsin Teid aidata ja soovin parimat!
Lugupidamisega