liigne tundlikkus 27.04.04 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Pealkiri võibolla pole kõige õnnestunum aga mul mure järgmine. Reageerin väga kergelt igasugustele välistele ärritajatele. Käed on peaaegu kogu aeg niisked ja pupillid on ka laiemad kui teistel. Ma ei ole närviline inimene, pigem rahulik aga töö on tõesti küllaltki stressi tekitav. Olen 26 aastane naine, kõige ebameeldivam on muidugi käte higistamine just tööjuures kui peab kätlema. Viimasel ajal olen hakanud ka väga kergelt punastama, piisab sellest kui ma mõtlen selle peale, et punastan ja siis tunnen, et punastangi. Lugesin siin ühe teema alt käte higistamisest ja vastas nahaarst! minu teada see rohkem ikka närvidega seotud kui nahahaigusega. Kas mõnel inimesel võib olla kaasa sündinud omadus, et aju toodab rohkem mingeid aineid mis meid ärritavad. Imelik on ka see, et tihti hakkavad jalad-käed higistama just hommikuti kui jään pikemaks voodisse ja tunnen ennast väga lõõgastunult ja pole põhjust millegi üle ärrituda. Ei oska kuidagi higistamisele piiri panna. Kas pean siis ootama, millal vanemaks saan ja see ise üle läheb?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Närvisüsteemi omapära on igale meist sünniga kaasa antud ja sellega tuleb leppida.

Dr. Ain Pajos