kolmiknärvipõletik 23.12.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mis on kõige mõtekam kolmiknärvipõletiku raviks? Olen kuulnud kolme varianti: tabletravi karbamasepiiniga, nõelravi ja mingi blokaad (tehakse kolm süsti närvi erinevatesse piirkondadesse). Millise ravivõimaluse peaksin valima?
Kas see blokkadi süst on väga valus, närvi piirkond on ju niigi valus ja sinna süsti teha.... ? Milles selle asja toime seisneb ja kui kaua selle kestab?
Kas nõelravi on valus? Millised on Tartu võimalused selleks( kus tehakse ja palju maksab)?

Häid jõule!

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Kolmiknärvi põletiku raviks kasutatakse tõesti kõiki Teie poolt üles loetud raviviise ( mõni veel lisaks ka ).
Kõige esmase raviviisina soovitan kautada tablettravi võimalust, sest paljudel juhtudel annab see teatud aja möödudes rahuldava tulemuse.
Närviblokaad kuulub nende protseduuride hulka, mille viib läbi neurokirurg. Valu kartma ei pea, sest protseduur valutustatakse.
Enne aga, kui asuda kolmiknärvi valu ravima, peab olema kindel, et kõrvas pole põletikku ja hambad on saneeritud, seste sageli võib valu põhjus pärineda just sealt.
Igal juhul usaldage oma neuroloogi, kes Teile kindlasti parima võimaliku ravi ordineerib!
Edu uuel aastal!