Kortikaalne atroofia 26.04.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere dr Otsalt! Mul on selline huvitav küsimus Teile. Nimelt,mida tähendab parietaalpiirkonna kortikaalne atroofia? Millest see tekib? Kas ta võib olla kaasa- sündinud? Milliseid vaevusi/sümptomeid ta põhjustab/võib põhjustada? Kas seda ravitakse/kuidas seda ravitakse? Milline on selle haiguse tagajärg,kui ei saa õigel ajal õiget ravi? Kas ta võib süveneda mitte välja tegemisel? Vabandan et nii palju küsimusi,kuid loodan et vastate mõnelegi neist.See on äärmiselt oluline edaspidise tegutsemise seisukohalt. Ette tänades Ingrid 26 a.

Arst vastas:

Katrin Kaarna

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere Ingrid,Aitäh küsimuse esitamise eest.

Hakatuseks ka minupoolne küsimus- miks Teil on tehtud aju radioloogiline uuring, kus parietaalpiirkonna kortikaalne atroofia ilmsik tuleb?.

Tegelikult ongi see vaid radioloogiline diagnoos ja kui sellele ei lisandu mingeid kaebusi ega sümptome, on see lihtsalt Teie isikupära. Atroofia võib olla tekkinud juba enne sündi või sünnipuhuselt ( sünnitrauma?), samuti elupuhuselt ( mürgid?, nikotiin?, alkohol?, põetud haigused? jm. kahjulikud või tervist kahjustavad eluviisid.

Kuna tegemist on väljakujunenud sümptomiga , ei ole seda võimalik taastada. Pigem hoida edasisest progresseerumisest, mis tähendab tervislikke eluviise, liikumist, tervislikku toitu, optimaalset töö ja puhkuse vahekorda jne.

Kui teil peaksid aga esinema / lisanduma mäluhäired või keskendumisrskused, tuleb pöörduda eriarsti poole ( psühhiaater või neuroloog).

Parimate tervitustega,teie arst.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Õlaliigese probleem

Vasak käsi sirgena tõuseb külje suunas õla kõrguseni ja siis hakkab valus. Ette saan tõsta kätt sirgelt ülesse.
Kas allpoololeva leiu alusel on mu õlaliiges ebastabiilne? Kas tervenemist on loota ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist on olavart tostva lihase kooluse vigastusega, sellest ka kooluse turse ja valu teatud asendis käe tostmisel. Paranemine on pikk. Valu voivad leevendada hormoonisustid. Asjaga tegeleb ortopeed ...

Loe edasi

pearinglus

Minu vanaema (79.a) on kahjuks mitmete tervisemuredega:glaukoom, siirdatud kunstpuus, liigesevalud, luuhõrenemine, kuid kõige teravam probleem on tal pearinglus. Vahel on isegi tasakaalukaotus ette tulnud, ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Vananemisega kaasub väikeaju atroofia, mis viib tasakaaluhäiretele ja kukkumistele. Effektiivne ravi siin puudub. Tuleks kasutada abivahendeid kukkumiste vältimiseks ja leevendamiseks.

Dr. ...

Loe edasi

peauimasus

Käisin kaela veresoonte ultraheliuuringul ja pea kompuuteruuringul /ühel hommikul läks äkki vasak käsi nõrgaks ja korraks oli keel ka imelik/.Raviks-aspiriini päevas ja liikumine.Igal hommikul on pea nagu ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist on ajuvereringehäiretest tingitud mõningase ajukoe kahjustusega. Aspiriin ja vererõhuravi on edasise kahjustuse ärahoidmiseks.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

?

mis asi on kortikaalne müokloonus?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Vastutahtelised lihastõmblused erinevates kehaosades.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Entsefalopaatia

Mis on entsefalopaatia? Olin ajuinfarktiga Pärnu Haigla. Haigusloos on kompuutertomograafia põhjal märgitud: väljendunud tsentraalne ja kortikaalne entsefalopaatia. Palun selgitage mulle lähemalt.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Entsefalopaatia on diffusne ajuatroofia mis väljendub tihti piltidel ajusiseste ja ajuväliste vedelikuruumide suurenemisega.Põhjused võivad olla erinevad.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Peavalud

Tere!
Mul oleks Teile selline küsimus: Mis haigus on kortikaalne müokloonus?
Mu abikaasa käib juba aastaid peavaludega arstide juures. Alguses kirjutati talle silmaarsti poolt välja raviprillid, ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Müokloonus on vastutahtelised lihastõmblused.
Usun, et on võimalik määrata peavalude põhjus ja ka vastav ravi. Tuleb ilmselt vahetada arsti

Dr. Ain Pajos
tel 6 748 591

Loe edasi

veelkord:valu jalas

Tänan vastuse eest.
Kuna valu jalas on väga häiriv ning lisaks on jalg õhtuks turses, suunas perearst mind röntgenisse. Sealt saadud vastus on järgmine:
Leid: vasema hüppeliigesepilu ühtlase,tavalise ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Soovitus on sama mis eelmises kirjas.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Aju autroofia

Mida tähendab selline diagnoos, kui on aju autroofia tunnused? Mida edasi tegema peaks või mis juhtuma hakkab?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Aju atroofia diagnoos pannakse tavaliselt kompuutertomograafilise uuringu alusel mis näitab ajukoe vähenemist ja vedelikuhulga suurenemist koljusiseselt.
Põhjuse ja võimalike tagajärgede selgitamiseks ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: