nimme-ristluu neuralgia 22.03.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu mehel on juba aastaid krooniline nimme-ristluu neuralgia. Ta on võtnud suukaudu ravimeid, määrib regulaarselt seda piirkonda, on saanud massaazi ja parafiiniravi. Ikka vaevavad kroonilised valud, eriti kummardades, aga ka muude liigutuste puhul.

Palun öelge, kas nimme-ristluu neuralgia on põhjuseks reservväelase tegevteenistuseks mittekõlblikuks tunnistamiseks. Loen VV. määrusest 24.01.2002 nr 53, et tegevteenistuseks mittekõlbulikuks tunnistamise tingivad näiteks kesknärvisüsteemi põletikulised haigused, ekstrapüramidaal- ja liigutushäired, närvisüsteemi muud degeneratiivhaigused ja kesknärvisüsteemi demüeliiseerivad haigsed. Palun öelge, kas krooniline nimme-ristluu neuralgia kuulub neist mõne alla. Olen vastuse eest ette tänulik

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kõlbulikkuse tegevteenistusse määrab vastav komisjon kes teeb otsuse lähtudes uuringute tulemusest ja spetsialisti hinnangust.

Dr. Ain Pajos