torkiv ja kipitav valu küljes 16.02.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Pea aasta aega segab pidevalt kipitav, torkiv valu vasakul seljas ja küljes ribide kohal ja vahel. Ei sõltu asendist muutmisest ega liigutamisest, kuid pikali siiski parem olla, sama kaua ja paralleelselt seljahädaga ka ebameeldiv ja kipitav, pakitsev tunne, eriti peale urineerimist, intiimpiirkonnas, kuigi põiepõletikku hetkel pole. Viimasel ajal tunnen ka torkeid, surinaid, tulitust jalalabades ja vasakus käes. Olen kasutanud Arcociat, Diclofenakki, Tramadoli, määrinud magneesium geeliga. Vereanalüüsides borreelia IGM kinnitav test aastast 2009 siiani positiivne, IGg negatiivne. MRT oktoober 2016-lülikehade signaal tavaline,turse muutust ega koldeid nähtavale ei tule, lülikehade olulist langust ei ole-seljaajus patoloogiliseks hinnatavat MR signaali muutust esile ei tule, koonus ulatub tavapärasest veidi madalamale,L2 ülemise kolmandiku kõrguseni,filum tavapärasest veidi paksem,selles rasva signaaliga lisa, filum terminale lipoom. Filum kinnitub spinaalkanali tagaseinale L5 lülikeha kõrgusel. Sakraalkanalis paar Tarlovi tsüsti- alumises torakaalosas kerge fassettliigeste hüpertroofia ja tagaosas spinaalkanali kerge ahenemine. Palun doktor, kas oskate selle põhjal õelda, miks püsib Borreelia IGM aastaid positiivsena, kuigi sain tookord 3 nädalat haiglas antibiootikume veeni? Kas kõik hädad on sellest tingitud või MRT-l leitud muutustest ja milline oleks lahendus ja edasine ravi? Teid väga tänades murelik patsient

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Borrelia IGG vastased antikehad püsivad positiivsetena aastaid ja ei ole tõenäoliselt vaevuste põhjuseks. Valu küljes ja ribide vahel võib olla herpesviirusest põhjustatud roietevahelise närvipõletiku (vöötohatis) tagajärg ja võib kesta aastaid ja vajab eriravi.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika