Valud vasakus küljes + muud sümptomid. 01.06.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Tahaksin uurida ja küsida konsutatsiooni viimasel ajal ägenenud ebamugavustundele vasakus küljes. Viimasel ajal häirivad valud ja ebamugavustunne vasakus rindkere piirkonnas õlast kuni ribide alla), vasakus küljes ja seljas. Valu on rohkem pigem mingites asendites ja aegajalt rohkem ja tervamalt. Rohkem tekkib pressiv valu sisse hingamisel, haigutades jne. Hommikul ärgates ka selg väga kange. Pidevalt on aga ebamugavustunne ja kangus ning sellest tulenevalt raskendatud hingamine.

Lisaks sellele umbes 2 kuud tagasi tekkisid reisil öösel külmavärinad/krambid, mis kestsid ca 10 minutit. Pärast seda on seda veel juhtunud paar korda umbes 2-5 minutit. Pärast rahunemist on vaibunud.

Samuti on pikema aja jooksul (juba 2-3 aastat) kestnud kord rohkem kord vähem sellised hingamisraskused, kus justkui tekkib õhupuudus ja peab tugevalt sisse hingama, siis jälle kergem.

Ning veel on kestnud juba mõnda aega ka öösel käte/näppude suremine ning ka sagedane higistamine üle keha õhtul ja öösel.

Perearsti kaudu oleme teinud vereproovid, EKG, spirograafia ja kopsuröntgeni. Muidu kõik korras kuid veidi kõrge kolesterool ca 6,0 (olnud aastaid 5,3-6,2) ja natuke alla normi D-vitamiin.

Vererühku olen jälginud ka viimase 1-2 kuu jooksul ja see on kodus rahulolekus 110/60 ja 120/70 vahel. Kui tekkinud öised ebamugavustunded ja halb enestunne ja külmavärinad jms siis vererõhk üle normi palju kõrgem.

Hetkel oleme pannud kirja ka aja neuroloogile, kuid vastuvõtt alles augusti keskpaigas.

Tahaksingi uurida, kas tegemist võib olla probleemiga, mis kuulub neuroloogi valdkonda ja kas peaksin veel tegema mingeid täiendavaid uuringuid, enne neuroloogi poole pöördumist, et välistada mingeid muid asju. Hetkel perearsti soovitus on ainult puhata ja vältida füüsilist koormust (töö on füüsiline seega natuke keeruline).

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kaebusi on mitu ja põhjused võivad olla erinevad. Küljevalu selgitamiseks tuleks teha rö . pildid rinnalülidest (perearst), kuna võimalik on roietevaheline närvivalu mis saab alguse seljast. Muid kaebusi saab selgitada neuroloogilise läbivaatuse käigus.

Dr. Ain Pajos