Närvivalu? 19.04.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Minul on tekkinud erinevates kohtades närvivalu. Kõige rohkem valutavad käed ja jalad,lisaks valule on suurenenud suremise tunne. Jalad valutavad allpool põlve, valu ei ole tugev aga magama ei saa jääda (rahutud jalad). Jalgadel tunnen vahest nagu jookseksid sipelgad ja tekkinud tuimad piirkonnad.. Kätevalu on hõlmanud sõrmi, ranne valutab vähem, küünarnukk ja õlavööde tugevalt. Lisaks valule on halvenenud mälu, nt ei mäleta enam inimeste nimesid. , vahest lähevad sõnad sassi, mõte kaob, ometi oli mul suurepärane mälu numbrite ja nimede peale. Tunnen, et kõne ka kuidagi aeglustunud. Pea vahest oleks nagu vati sees. Olen koguaeg väsinud, on päevi, kui tahaks ainult magada aga samas on väga tegusaid päevi. Kuna pidevad vaevused on mu elukvaliteeti halvendanud, on tekkinud väike paanika. Kust ma peaks alustama, et jälile saada oma vaevustele? Lihtsalt see pidev valu on halvendanud mu unekvaliteeti, hommikul tõusen, olen väsinud, uimane ja pidev peavalu.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kaebusi on palju ja asja selgitamine nõuab erinevaid lisauuringuid. Kas on tehtud ka ülesvõtted kaela ja nimmelülidest? Kui pildid on tehtud võiks tulla konsultatsioonile.

Dr. Ain Pajos