Kas vaja operatsiooni? Kas tohiks abi otsida kiropraktikult ? 15.04.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere Dr. Pajos

Loodan, et leiate veidi aega – mulle vastata, kui kirjutamine võtaks kaua aega, siis saaks ehk telefonis veidi nõu.

Kirjutan teile ühe murega, millele ei ole Pärnus senini veel vastust saanud.

Märtsi lõpus nikastasin selga. Tegin järsu liigutuse ja pärast seda lõi alaselga tugev valu, mis liikus edasi tuharalihasesse. Päev hiljem pärast aevastust lõi tugev valu – nagu välk mööda jalga - väikse varbani.

Seljavalu ja tuharavalu enam ei ole, kuid labajalg ei jõua kikivarvule tõusta ja parema jala väikevarvas ja tald olid justkui ära magatud – surisesid; sipelgad.

Pärast pikka sebimist ja ootamist sain teha seljast Magnet-tomograafia ja sain ka neilt tulemuse, kuid kuna arstile niipea jälle ei pääse, siis sooviks abi ja selgitust, et kas ja mis ma nüüd tegema pean. Kas asi on väga hull ja vajab operatsiooni? Tuumor?

Kas tohin käia, asju tõsta? Enam seda surinat väga ei ole, ka valu ei ole (sääre lihase pinge), kuid päkk ja kannad on veidi tuimad ja on tunne, et justkui oleks sokis auk ja väike varvas on august läbi – kuidagi pitsitab ümber selle varba.

Aitähh vastuse eest juba ette.

Kõike Head

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tõenäoliselt tekkis seljanikastusega seoses lülidevahelise kõhrketta nihkumine mis vigastas jalga mineva närvi juurt - seetõttu on labajalg nõrgem ja esinevad tundehäired närvi varustusalal. Paranemine on iseeneslik kui vältida selja koormamist, võtab aga palju aega - mitu kuud. Opereerima peaks kui tugev valu jalas kestab, labajala nõrkus süveneb ja/ või on tekkinud põiehäired.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591