Pidev ehmatamine helide peale ja "sipelgad" peas 04.04.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
olen 38aastane naine (hetkel ka lapseootel, käimas 15s nädal). Probleemid algasid umbes kuu aega tagasi, kui mu 6aastane laps haigeks jäi (peavalu, palavik, hiljem lisandus köha). Paar päeva peale lapse haigestumist märkasin, et hakkasin iga tema köhatuse peale võpatama (köhatused nö "käisid peast läbi") ja peas oli väga ebameeldiv tunne. Mõne päeva pärast jäin ka ise haigeks (kurguvalu, nohu, väike palavik, peavalu) ning ebameeldiv tunne peas süvenes, tugevad helid panid pea ringi käima, tunne oli umbes sama nagu oleks väga kõrges palavikus (kuigi tegelikult ei ületanud palavik 37,4 kraadi). Peavalu kestis mitu päeva ning viimasel päeval olid terve päeva pea vasakul pool valusad torked.
Kurguvalu ja nohu möödusid nädalaga, kuid ootamatute helide (ka kõige tavalisemate, nt. telefoni helin, kellegi köhatus jne) peale ehmatamine kestab siiani. Vahest on ematus nii tugev, et peast käib "soe jutt" läbi. Samuti tunnen iga päev, kuidas aeg-ajalt nagu "jooksevad peas sipelgad", see tunne kestab mõne sekundi, kuid on üsna ebameeldiv.
Hakkasin juba kahtlustama, et äkki oli lapsel meningiit (kuna haigus algas peavalu ja palavikuga) ning sain ka ise temalt selle. Kas tagantjärgi on seda üldse võimalik kontrollida?
Või võib põhjus milleski muus olla?
Olen mures oma sündimata lapse pärast - kuidas see kõik temale võib mõjuda...
Tänan ette vastuse eest!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on siiski tegemist ärevusest tingitud tundmustega. Iga infektsioon võib siiski ägestada ka olemasolevaid peavalusid ja põhjustada sisekõrva tundlikkus tõusu - nn. hüperakusis`t. Kui probleem püsib, tuleks algul külastada perearsti analüüside tegemiseks.

Dr. Ain Pajos