peavalud ja nõrkus 14.02.18 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu lugu on siis selline . Algas kõik detsembris 2017 . Algasid alaseljavalud, mis kiirgasid külgedele.kui hoida käsi puusas siis täpselt käte alt oli valus. kui need sümptomid olid paar ndl kestnud pöördusin perearstile. Tehti vereproov ja uriiniproov ja need olid korras. Siis teatas perearst ,et mul on hoopiski bronhiit ,mille sümptomeid ma ise ei tundnud. Kirjutas 14 päevaks AB . võtsin neid rahulikult . Siis lisandus minu kaebustele veel jalgade nõrkus/värisemine ja pearinglus. Eriti tundsin pearinglust kodust väljas olles.( toidupoes käies lihtsalt hakkas pea ringi käima) 27 dets pöördusin emosse samade süptomitega. Seal tehti uus uriiniproov ja vereproov,mis olid korras .kirjutati nolicin tbl ,et ilmselt on kerge neerupõletik. võtsin neid. minu kaebused ei kadunud, helistasin uuesti perearstile ,kes tegi uue uriiniproovi , see oli korras , siis suunati mind uroloogile,günekoloogile ja neuroloogile. uroloogi juures tehti veel üks uriiniproov ,see oli korras ,siis tehti uh neerudele ja see oli korras . günekoloogil oli kõik korras. neuroloogi juures pidin edasi-tagasi kõndima ,kükitama jne,,koputas haambriga jalgu ja põlvi .Röntgen selgroost oli korras . Neuroloog vastas ,et olen korras ja minu probleemid on pigem psühholoogilised ja soovitas psühholoogi. Nüüd on minu kaebuste hulgas juba 2-3 ndl olnud igapäevased peavalud ,sipelgad ja pingetunne peas,kõige rohkem just kuklas,paremal pool kõrva tagant ja sealt edasi pealaele ja vahetevahel ka otsaette .Nagu pisikesed sipelgad jookseksid seal ja põletaksid mu peanahka, kõrva taga on selline hootine valu(pistev) Eriti annab just tunda siis kui erutun,naeran või emotsionaalselt midagi räägin, vihastan jne.Kord on ,kord kaob . Kuid siuke pingetunne on pidev . Kael on ka katsudes valus just paremalt poolt .võtan Ibustari ja siis valu leevendub ,kuniks tableti mõju on . siis hakkab jälle otsast peale. teinekord on ka nii ,et kui juuksed patsi panen siis juuksejuured valutavad ja ka katsudes on peanahk valus, See läheb ära siis kui juukseid pesen ja peanahka masseerin. Seljavalu on pisut nüüdseks järele andnud ,on valus vaid siis kui küürutan või last tõstan . ühesõnaga minu kaebused kokku võttes on . liigeste valu ,jalgade nõrkus , käte ja jalgade higistamine , pearinglus üldine nõrk ja väsinud enesetunne, peavalud ja sipelgad .Mis asi see on ? Ma kardan juba kõige kõige hullemat ! Kuhu ma peaksin veel pöörduma,et saaksin abi ? Perearsti ma enam ei julge tüütada ,nagunii on jälle proovid korras ja saadavad koju tagasi . Aga ma lihtsalt enam ei jaksa . Kas ma mõtlen ise lihtsalt üle ja ongi tegu psöhholoogilse probleemiga ja pingetega ?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist kroonilise ärevuse ja/või depressiooniga. Helistage tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika