õige diagnoos seljavalule 02.03.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kirjutan Teile oma poja nimel.Kuna ise ei saanud abi JärvAMAALT ,pöördusin Rapla neuroloogile,pandi torusse ja kõik oli kohe selge.Poeg kaotas jalad alt esmakordselt katusetöödel väga suure füüsilise koormuse tassimisel üksi oktoobris eelmine aasta ja peale seda on juhtunud 5 -6 korral,et keha ütleb täielikult üles(lihased,liigesed kätel jalgadel ja kogu kehal,nii,et töötama jääb üksnes mõistus aga keha enam käskudele ei allu).Muidugi viisin ta Rapla arstile,kuna sain ise sealt abi aga tegin suure vea,andes arstile suuna selles,et kahel õel on ka hiljuti diagnoositud epilepsia vorm mis päritud.Võibolla käis poeg isegi Teie juures:Esimene peauuring ei näidanud midagi aga teine uuring,eelnevalt magamata,näitas epilepsia leidu.Niisiis diagnoos pandud aga seljavalud aina suurenevad ja keha ütleb üles.Lasime teha perearstil puugi testid aa need olid korras.Ühel teisel katusemehel olid samad sümptomid aga need olid põhjustatud stressist ja peale rohtude määramist olukord paranes koheselt.Pojal peale epilepsiarohtusid aga olukord ei paranenud vaid halvenes.ALGAB tavaliselt sellest,et keegi urgitseks noaga nimmes piirkonnas selgroolülide vahel,selja meeletu väsimus liigub üles õlgadesse ja kui see kõik algab hommikul siis õhtuks võib juhtuda kogu keha liikumatus,müistus jääb ja käsin kehal liigutada aga keha on nagu välja lülitatud.Nägin,et pisarad jooksevad jõuetusest,väike pooleteistaastane tütar ukerdas kõrval aga isa ei suutnud ennast liiutada.ca 10-15 minutit,siis keha taastub lamades.Olen näinud elu jooksul epilepsia erinevaid vorme aga see seljahäda tal küll epilepsiast pole,pigem ehk tagajärg.Seljaga torusse pandud pole.On kukkunud väiksena sabakondi pele ja korra ka katuselt alla selja peale.Tal on elu ees ja lapsed kasvamas ja seepärast palun abi ehk kui riskite ,isegi vastuvõttu.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt ei ole tegemist epilepsiahoogudega. Tõenäoline on harv, sageli pärilik aga ka nt. kilpnäärmehaigusest tingitud kaaliumi liikumise häire lihaste ja vereringe vahel mis võib põhjustada füüsilisest koormusest provotseeritud mööduvaid jäsemete lihashalvatusi. Diagnoos kodustes tingimustes on võimatu. Tuleks pöörduda nt. Tartu Ülikooli kliinikumi neuroloogiaosakonda.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591