Vasaku jala lihased tuimad juba terve aasta 24.04.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Palun nõu, kuidas ma peaks edasi tegutsema. Probleemid on vajaku jalaga. Lihased on üldiselt tuimad ja käies tunnen, kuidas vasak jalg on justkui raske. Enamasti on nii, et hommikuti on parem, aga päeva jooksul läheb kehvemaks. Lisaks tunnetan üldist lihaste nõrkust. Nt. kätt üleval hoides sureb käsi väga kiiresti. Lisaks tekivad iiveldus ja pearinglushood täiesti suvalistel hetkedel. Enamasti õhtuti. Nt. hiljuti oli muidu täiesti hea olla (vasak jalg küll tuimem, kui parem, aga kuna ma juba harjunud, siis ei põõra niipalju tähelepanu sellele), aga õhtul peale sööki tundsin kerget ivveldust ning tekkisid tugevad pearinglushood. Hommikul oli veidi uimane olla, aga muidu parem. Võiks ka kahtlustada stressi, aga see algas täiesti rahulikul ajal, kui olin veel puhkusel ja mingeid muresid ei olnud. Ka peale seda on muidu elu rahulik ja igapäevaseid muresid ei töö ega eraelu osas ei ole. Kuna neuroloog ei osanud midagi soovitada, siis nii olengi alguses tagasi. Tahaksin oma eelnevat enesetunnet tagasi saada ja jälle tervisespordiga tegeleda. :)

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Närvikahjustuse järgne tuimus püsib kuid ja möödub vähehaaval. Kirjas toodu põhjal aga täpsemaid soovitusi anda ei saa. Vajalik on läbivaatus.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos