Närvivalu pea piirkonnas 07.04.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Aeg-ajalt annab tunda kerge pinnaline närvivalu parema kõrva ülemisest tipust 5cm ülalpool ja sealt täpselt horisontaalis 5-6 cm tahapoole. Eriti selle joone viimane, tagapoolne ots. Kaasneb selline enesetunne nagu oleks külmetusviirus kallal. Parem ninapool aeg-ajalt kinni, turses aga nina ei tilgu. 2013 alguses ja 2014 alguses oli kerge parempoolne põskkoopapõletik. Sel aastal seda pole, kompuuter näitab et põskkoopad ja otsmikukoobas on kõik puhtad. LOR arst ütles et parempoolse ülemise tagantpoolt teise purihamba surnud juur kergelt põletikus. Nüüd 1 aprillil lasin välja tõmmata, juure külg oli kerge põletikuga. Aga kerge närvivalu annab aegajalt ka täna tunda. Mitte kunagi öösel. Peamiselt ikka päeval. Kas võib olla närvi saastumine hambajuurest lähtunud bakteritega? Muid põletikukoldeid LOR arst 3D kompuutripildilt ei näinud. Kuidas edasi toimida?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Hammas närvivalu kõrva taha ei anna, samuti bakteritest põhjustatud põletikku. Tõenäoline on ühe kuklanärvi ärritusest tingitud valu seoses lihaspinge või mingi muu patoloogiaga. Vastuse annab neuroloogi läbivaatus.
Tel. 6 748 591

Dr. Ain Pajos