spastiline paraparees 16.02.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mis on spastiline paraparees?Kas on võimalik peatada haiguse süvenemist,nt.rohtude ja ravivõimlemisega vms.Mis tegurid mõjuvad haigele halvasti?Kui suure tõenäosusega on sama haigus järeltulijal?Kas üldse on võimalik saada lapsi?

Ette tänades.

Arst vastas:

Katrin Kaarna

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest!

Spastiline paraparees tähendab lihastoonuse tõusu kas kätes ( siis nimetatakse seda ülemiseks spastiliseks parapareesiks ) vÕi jalgades ( alumine spstiline paraparees).

Parapareesi põhjused võivad olla väga mitmesugused: sünnitrauma, elupuhune trauma seljaaju kahjustusega, eksp. protsess, degeneratiivne haigus.

Iga haigusjuhu puhul on ka erinev pareesi edasine kulg.

Millise pareesiga on Teie poolt esitataud juhul tegemist, ei saa puuduliku info tõttu öelda, kuid kindlasti oskab Teid täpselt informeerida diagnoosi pannud neuroloog.

Spastilise pareesi raviks soovitatakse veeprotseduure, ujumist. kerget masssazi, ravivõimlemist, samuti on võimalik patsienti aidata perifeersete lihasõõgastite suukaudse tarvitamisega.

Üht tahan Teiele veel kinnitada: kui tegemist on imikuga, siis tavaliselt on veeprotseduuridest ja ravikehakultuurist nii palju abi, et laps paraneb hästi.

Edu soovides.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

kõnehäire

Tere
Möödunud novembrist alates tekkis raskusi kõnelemisel. Algul ainult pikemate ja raskemate sõnade hääldamisel ja päeva alguses kuid mis süvenes üsna kiiresti ja nüüd ei ole enam üldse võimalik ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tegemist võib olla harvaesineva progresseeruva neuroloogilise haigusega mis eeldab põhjalikke uuringuid regionaalhaigla või ülikooli kliinikumi neuroloogiaosakonnas. Ainult täpne diagnoos võib anda toimiva ...

Loe edasi

spastiline paraparees

Tere!Alustan haigusloo algusest,tegu on 31 a mehega,kellel ca 25 aastaselt ilmnesid esimesed sümptomid jalgades(spastilisus).Põhja -Itaalias määrati ravi tablettidega(ka süstid mingi aeg).Nende aastatega ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Usutavasti mingi diagnoos mehe haigusele siiski pandi ??. Rootsis teostatavate operatsioonide kohta täpne teave minul puudub.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

paraparees

Kas paraparees on ravitav, kas seda saab 100% valja ravida ja kui kaua haiglas parapareesi ravi aega vo"tab?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kõik sõltub haiguse konkreetsest põhjusest.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

neuroloogia

Mai kuust alates loovad mul mingid norgad elektriloogid pahe. Kuu aja jooksul umbes 5-6 korral ja mul on diagnoositud paraparees, kas need vouivad olla sellega kuidagi seotu ?

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Paraparees võib olla tingitud aju haigusest mitte vastupidi. Tuleks minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Spastiline paraparees

Spastiline paraparees Haapsalu ravimuda näid. vastunäidud. Võimlus saada Teiepoolne hinnang diagnoosile, mille aluses peaajuuuring 3 lehel 30 40 ülesvõtet, millega tõestti 20 aastatagune diagnoos TU ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Olen puhkusel kuni augusti lõpuni. Siis helistage.
Tel. 6748591
Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: