Pearinglus 18.06.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Probleem algas 16 november 2013. Sõitsin öösel töölt kodupoole. Tegin teepeal tanklapeatuse ja kui püsti tõusin, läks silme
eest mustaks ja hakkas väga paha olla. Kui koju jõudsin, ei suutnud autost välja astuda, jalad ei tahtnud kanda. Peas oli
jube tunne, nagu rõhuv lõhkiminemis tunne. Elukaaslase abil tuppa jõudes oli enesetunne väga halb ja nõrk. Tekkisid
külmavärinad ja süda läks pahaks. Lõpuks üritasin magama jääda ja hommikul oli parem, kuid veel nõrk. Läksin Rapla kiirabisse
ja lasin vererõhku mõõta, mis oli 150. Anti vererõhku alandavat rohtu, siis hakkas parem ja oli enesetunne hea kuni järgmise
korrani, mis oli 2 nädalat hiljem. Oli samasugune hoog, kuid siis juba hullem. Käisin jälle kiirabis ja sain vererõhku
alandavat rohtu. Ning siis oli ka kolmas kord veel selline hoog. Käisin perearsti juures, kellel palusin end neuroloogile
suunata. Neuroloog saatis mind kõrva-nina-kurguarstile, kes avastas mul põskkoopapõletiku, mille ravisin antibiootikumidega
ära. Käisin ka Tallinnas Mustamäel EMO's, kus tehti pikk nimekiri vereanalüüse ja kompuuter peast, mis olid kõik korras.
Terve detsembrikuu olin haiguslehel, jaanuarikuu käisin tööl, kuid siis jaanuari lõpus hakkas jälle tervis kehvaks minema.
Süda oli paha ja pearinglused olid. Avastasin 02,02,2014, et olin kuu aega rase. Siis arvasingi, et see pearinglus rasedusest,
aga günekoloog saatis ikkagi igaksjuhuks ITK'sse kontrolli. Seal tehti 24h vererõhumonotooring ja ekg, mis olid korras.
19,03,2014 peetus mu rasedus. Tehti tabletiabort. Rasedus oli läbi, aga pearinglused jäid. Pearinglus hakkas olema iga päev,
hommikul ärgates viie minuti jooksul algas kuni õhtuni välja. Sellega kaasnes ka vilin kõrvus ja vahetevahel pisted südame piirkonnas.
Märtsi lõpupoole lõi välja mingi kõrvalurgete põletik. Tõusis 39 palavik pea valutas jubedalt, läksin arstile ja kirjutati
antibiootikumid. Siis käisin jälle neuroloogi juures ja ka knk arstil. Nemad arvasid, et mu pearinglused ongi tingitud
mädakolletest mandlites (2013 aastal põdesin umbes 5 korda angiini). Panin aja mandliopiks. 21 mai sai operatsioon tehtud,
kuid pearinglused on ikka. Käisin ka Tallinna KNK kliinikus, et kindlaks teha, ega tegemist pole kõrvast tingitud probleemiga,
kuid kõrvad olid korras.Mainiks veel, et eelmise aasta augustis oli mul puuk, kuid selle kohta on ka analüüs tehtud. Mu perearst
ütles, et see oli korras, aga Tallinnas küsiti, kas mulle ei öeldud et see natuke kõrge on? Kui ütlesin, et perearst ütles, et
see korras, siis nad ütlesid, et ju siis on.
Ja igaksjuhuks mainin, et eelmise aasta septembris astusin ka roostes naela jalga.
Üldiselt kõik analüüsid, mis tehtud on, on korras olnud, aga millest siis need pearinglused, vilin kõrvus, torked rinnus ja halb
olemine tingitud on? Kas tõesti pole võimalik 7 kuuga selgust saada? Ma sooviks väga, et keegi tõesti mu probleemile süveneks,
ehk siis saab asi selgust ka. Tahaks kasvõi teada, kuhu ma pöörduma peaks, kust kindlalt abi saada?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kirja alusel kindlat põhjust öelda ei saa. Soovitus on pearinglusperiood ajal tulla vastuvõtule.
Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos