selgroolüli 02.06.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

4. nimmelüli nihkunud 4 mm. Röntgen olemas. Tunda annab peale istumist, ebameeldiva kirvendusena reites ja ka tuharates. Ka on ebameeldiv tunne pealmises reielihases ning parema ristluu juures veidi valulik. Liikumisel /käimisel nähud ajutiselt taanduvad. Käin ma üsna palju ja kiiresti. .
Kuna neuroloogi juurde saan alles okt. alguses, siis küsimus: Mida tohiksin ja saaksin niikaua ise teha, et nihe ei süveneks? Kas peaksin võimlema-sirutama-venitama jms, või seda just ei tohiks?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

4 mm nihkumist ei pruugi veel tunda anda. Tihti aga kaasub ka lülidevahelise kõhrketta kahjustus - surve närvijuurele või nn. kitsas kanal. Kõik peaks saama selgeks läbivaatuse käigus.
Ei tohi tõsta ega kanda raskeid esemeid. Võimlemiseks sobivad pöördliigutused nt. puusaringid, ülakeha pöörded.

Dr. Ain Pajos