Peavalu,seljavalu,kaelavalu. 09.05.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Minu mureks on juba pikalt kestev kaelavalu,seljavalu, kaelavalu,õlavalu ja nüüd lisandunud silmavalu ja paistes lümfid kaelal . Viimase raseduse ajal tekkisid seljavalud ja peavalud, peale sünnitust oli rahulik mõned kuud (olid vaid ühe jalavalud). Kui hakkasin kasutama rasestumisvastast vahendit nuvaringi, siis seostasin algselt selle kasutamisega ja lõpetasin kasutamise ja valud jäid. Ärkan vahel juba hommikul peavaluga (mitte väga tugevad hood) ja peavalu on tavaliselt tagapool ja nagu kiirgaks kaelast ja vahel on peavalu silmadejuures. Vahel tuleb peavalu päeval. Kaelal on lümfisõlmed juba paistes ja seljavalud on sellised,et näiteks kõhuli olles ma enam püsti ei saa-lööb valu selga. Vahel valutab ka alaselg aga enamasti ülevalt, vahel on ka vasaku jalavalu. Kaelas ja õlgades on tunda pidevalt valu. Vahel hakkab pearingi käima ja nagu minestama hakkaks. Olen palju aastaid tagasi üle elanud peapõrutuse autoavariis ja 3aastata tagasi, kui tantsisin siis loopisin pead küljelt-küljele , et kiskus pildi eest ära- ehk on sellest see tulnud ? Mida ma saaksin enda heaks ise teha? Arstile minekust vist ei pääse? Valud on hakanud mu igapäeva elu häirima ja valuvaigistit võtan harva, üritan kannatada valu. Elan soomes ja sooviks tulla eestisse arstile ja kust ma peaks alustama ? Kui pikad on järjekorrad?.
Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Lümfisõlmede suurenemine kaelal ei ole iseloomulik närvivalule ja viitab põletikulisele protsessile või kroonilisele haigusele. Tuleks teha kindlasti põhjalikud vereanalüüsid. Pea ja kaelavalu on tihti seoses lihaspingega ja kaeladiskide muutustega ja sellele saate selgust kui tulete vastuvõtule.
Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos