Iiveldus hood. 09.03.14 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, paluksin teie abi kuna ei oska enam kuhugi pöörduda. Nimelt olen
2008. aastal kaks korda teadvusekaoga Tartu haiglas olnud ja üks neist
kordadest isegi koomas. Diagnoosiks pandi tookord Hashimoto
entsefolopaatia(täpsustamatta türeotiit). Siis leiti, et anti tpo(mingi kilpnäärme näit) on üle
tuhande ja ilmselt see sama asi oli põhjustajaks. 2 aastat pidin sööma
prednisoloni tablette öeldi et pean vaid korra aastas kilpnääret
kontrollimas käima ja kõik. Ligi kolm aastat käisingi(iga kord kurtsin
ka vahest esinevat pearinglust) ja kogu aeg öeldi, et kõik OK.

NüüdTallinnas elades on jäänud mureks pidev kehv enesedunne ja paar korda kuus ägedam pearinglus ja iiveldushood(harvem üle keha kuumus tunne, värinad ja peavalu). Hood tekivad
täiesti juhuslikult koolipingis istudes, autoga sõites, tööl olles,
vahet pole . Rääkisin enda loo tallinna endokrünoloogile
tema ütles, et minu kilpnääre toodabki antikehasi rohkem kui
teistel(peab lihtsalt kontrollima vahest) kuid see ei saa olla
iiveldus ja pearingluse põhjuseks ning soovitas minna neuroloogi
vastuvõtule. Käisin neuroloogi juures tema luges minu
haigusloost välja, et mul olnud koljusisene vere jooks(mida tartus ei
mainitutki). Tema saatis siis mind peaaju arterite 3d uuringutele.
Uuringud tehtud öeldi, et kõik korras. Küsisin, et mis võiks seda
aeg-ajalt pearinglus ja iiveldus tunnet tekitada arvas ta, et need
niinimetatud järelnähud või midagi sellist midagi teha polegi ja miks see kõik tekkis ei teagi(võimalik varasem trauma). Kuid
ma ei ole vastusega päris rahul kas siis ongi nii, et ei ole mingit
lahendust. Märtsi algul oli mul jälle väga kehv enesetunne ja iiveldus .
Tõesti ei oska enam midagi teha ehk oskate öelda kelle juurde pöörduda või mida teha.
Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui diagnoos on õige, on tegmist tõesti harvaesineva haigusega, mis seetõttu võib viia ka arste segadusse (haigete vähesuse tõttu puuduvad laialdaste uuringutega kinnitatud kontseptsioonid). Usun siiski et haigusnähte on võimalik kontrolli alla saada. Üritage saada paberil väljavõtted Tartu haiglast ja endokrinoloogilt ja helistage tel 6 748 591

Dr. Ain Pajos