migreen 23.05.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
olen 25 aastane noormees. 2001.aastal hakkasid migreenihood peal käima. Alguses harvemini, nüüd aga hästi tihti - ei lähe ühtegi kuud mööda kui ei olek ühte või isegi rohkem hoogusid. Tekib aura, käte suremine, iiveldus (vahel ka oksendamine), keele tuimus jne ning lõpuks tugev peavalu. Olen tarvitanud ka Clotami aga see pole eriti paremaks muutnud. Kas on paremaid ravimeid? Millest need hood võisid tekkida? Kas need hood mingi aeg ise või võivadki kogu eluks jääda? ja viimane küsimus oleks: kas migreenihoogudega inimesed võivad jõusaalis käia või see võib soodustada uue hoo teket?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kõigele saate vastuse uurides veebilehti peavalu ja migreeni kohta.

Dr. Ain Pajos