Fibromüalgia, nahk seljal on valus 04.10.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Nahk on seljal, käsivartel, jalasäärtel jt kohtadel, mis puutuvad kokku riietega, väga valusad. Selja nahk on nii valus, et ei saa magada ega autoga sõita, kuna ei saa selga toetada voodisse ega seljatoele. Magan külili, kuid nüüd hakkab külje nahk ka valusaks muutuma. Mul tuli see haigus selle aasta kevadel, enne pole olnud. Ainus asi millega saan ma seostada on see, et selle aasta talvel tuli jalaseen ja käeseen, mis on nüüd juba 8 kuud ja ei ole ikkagi välja ravitud. Naha valu tuli umbes kaks kuud peale seenhaigust.
Ma lugesin siin foorumis, et see võib olla fibromüalgia, kuid foorumis olid kõik näited seotud lihaste jm valuga, mitte naha valuga. Mul on ainult nahk valus, selline valu nagu peale päikesepõletust, mõnikord on nagu terve nahk väikeseid pinde täis. Valu on siis kui nahk millegi vastu puutub, näiteks vastu riiet, ilma puutumata on väga harva valus. Olen ibumetini võtnud, see leevendab valu. Kas see võib olla fibromüalgia? Kelle poole võiks pöörduda? Kuidas seda ravida? Mis leevendaks valu, et saaks magada?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Fifromüalgia ongi vaid kõõluste, liigeskapslite või lihaste krooniline valu, mille põhjust veel ei teata. Teil on ilmsalt aga nn taktiilne hüperesteesia (Naha ülitundlikkus mehhaanilisele ärritusele) mis kaasuvana esineb mitme kroonilise neuroloogilise haiguse korral või on mõne tarvitatava ravimi kõrvalnäht. Pidge nõu perearstiga kes suunab vajadusel neuroloogile.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

selja nahk on valus

Tere

Selline mure, et paremal selja poolel alates tuhara piirkonnast kuni ülaseljani välja on nahk valus või pigem hell. Katsudes on selline tunne, nagu siis kui hakkaks haigeks jääma ja käeseljal ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Tõenäoliselt mitte.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: