Lihaste tõmblused 01.07.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mure järgnev, et juba veebruarikuust on peaaegu iga päev (võibolla väike vahe on olnud) sellised pisikesed lihaste (närvide )tõmblused üle terve keha. Kui olen teguvuses, siis väga ei pane nagu tähele aga kui jään puhkeasendisse (kõige hullem on magamisel), siis hakkab korralikult kiusama (kohati on nagu tahtmatud lihaste liigutused, mille peale võpatan). Maikuus tehtud MRT oli korras, augustis tuleb ENMG. Kuna sain juunis diagnoosi sidekoe muu süsteemne kajustus (täpsustamata), kas siis võib olla antud haiguse poolt tekitatud närvikahjustus või siiski on ka muid võimalusi?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Lihastõmblused uinumisel või unes on normaalne nähtus sõltudes ka füüsilisest koormusest, elektrolüütide tasemest, ainevahetushäiretest (kas teie veraanalüüsid olid korras?). Lihastõmblused üle keha kaasuvad aga ka paljude progresseeruvate neuroloogiliste haigustega, ilmnedas enamasti siiski haiguse hilisemas staadiumis peale muid tõsisemaid haigustunnuseid.
Dr. Ain Pajos