Pearingluse hood 08.05.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Paar nädalat tagasi hakkas mul pea ringi käima ja käib nüüd nii peaaegu iga päev. Hommikul ärkan üles, pea on paks, uimane on olla ja pea tagant suriseb. Tasakaaluhäireid ei ole, peamiselt tunnen seda istudes, hästi natuke ajab iiveldama, kõiki tegevusi saan teha, aga ebamugav ja hirmus on. Ja tavaliselt hakkab päeva lõpuks pea valutama ka.
Ilmselt soovitate mul nüüd minna neuroloogi juurde. Asi on selles, et 3 aastat tagasi olid mul samasugused hood. Kestsid kokku vahelduva eduga umbes 4 kuud. Käisin siis pere-, kõrva- ja närviarsti juures, lisaks 2 korda EMO-s. Midagi ei leitud ja miski ei aidanud. Tehti CT ja MRT, mis olid nagu korras. Viimane küll näitas, et on üksik 4 mm kolle, kuid seda peeti mittespetsiifiliseks leiuks ja arst ei teinud sellest numbrit. Pärast seda pearinglus iseenesest kadus ja pole vahepeal esinenud, kui alles siis nüüd.
Kas seda võib seostada stressiga või peaksin muretsema selle kolde pärast ja uuesti neuroloogi juurde ikkagi minema?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla sisekõrvas asuva tasakaaluorgani häirega ja mitte kõigil arstidel ei ole kogemust selle diagnoosimiseks ja raviks. Kui probleem püsib, tulge vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591