Lihasvalud, lihaste iseeneslikud liigutused - sooviksin teist arvamust 03.05.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Aastat tagasi diagnoositi diabeetiline polüneoropaatia. Põen pikalt II tüübi diabeeti. Ravi olen saanud 19 aastat. Olen nüüd alates eelmisest suvest uuesti mööda arste käinud. Kaebuseks ebamäärased valud lihastes, lihaste pinged ja lihaste iseeneslikud liigutused. Alustasin endokrinoloogist, tema tegi analüüsid ja ainuke, mis vereproovis oli natuke kõrgenenud, oli reumaatilise põletiku näitaja. Käisin reumatoloogi juures konsultatsioonil, tema tegi uuesti analüüsid ja need olid korras. Siis soovitas pöörduda neuroloogi vastuvõtule. Käisin siis neuroloogi vastuvõtul, tema suunas tegema ENMG uuringut ja alaselja röntgenisse, sest ka selg kipub häda tegema.
Kui esimest korda neuroloogi vastuvõtul käisin, siis tahtis ta näha, mismoodi need lihased liiguvad, kuid selle lühikese ajaga, mis ta mulle pilgu peale viskas, olid lihased paigal. Kõige tihedamini liiguvad säärelihased. On näha, kuidas naha all lihas kohati liigub, siis hetke pärast hoopis teisest kohast. Eriti toimub see puhkeasendis ja alati ma seda liikumist niimoodi ei tunnegi, võib olla väike kihelemine, kuid kui panen käe vastu kätt või jalga, tunnen lihases liikumist. Kui algas see kõik jalalihastest, siis vähehaaval on asi levinud tervesse kehasse. Mis teeb veel muret, on see, et kui istun pikemat aega paigal, siis püsti tõustes on lihased puusadel nii krampis, et võtab aega, kuni liikuma saan. Kuina ei taha ju veel ka nii väeti välja näha, siis katsun teha head nägu ja komberdan vähehaaval ikka edasi. Kui juba lihased soojaks saavad on asi korras. Üks valutav "pesa" on parema abaluu taga. Ja sealt kiirgab valu kuni küünarnukini.
Ka hommikul on lihased kanged ja alustan päeva üldjuhul hommikuvõimlemisega. Öösel on ka uni häiritud ja tunnen ennast hommikul väsinuna.
Neuroloogi konsultatsiooni vastus oli diabeetiline polüneuropaatia ja nimmepiirkonna 4/5 lülidevahelise diski probleem. Väitis, et kuna ta lihaste tõmblust ise ei näinud, siis pole seda olemas. Ülejäänu on seletatav polüneuropaatiaga.
See arst, kes tegi aga ENMG uuringu ütles, et närvide kahjustus on väike ja kõik sümptomid sellest tingitud olla ei saa. Neuroloog suunas taastusraviarstile, kuhu veel jõudnud ei ole, kuid enne olen perearsti saatekirjaga taastusravis käinud sama diagnoosiga. Tookord tehtud ravivõimlemine tegi pigem asja hullemaks kui paremaks. Kardan ka seekord sama. Oleksin väga tänulik, kui avaldate oma arvamust minu tervise kohta.
Pean veel mainima, et eelmisel kevadel haigestusin depressiooni ja võtan senini antidepressanti, kuid see pole kuidagi mõjunud eelpoolnimetatud sümptomitele. Ka on elu momendil rahulik ja stabiilne.
Lugupidamisega

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Diabeedi puhul kahjustuvad peale muu ka närvid mis loob eelduse krooniliseks närvivaluks. Samas hommikune jäsemete kangus viitab probleemidele liigeste ja kõõlustega mis omakorda on reumatoloogiline haigus. Kõiki vaevusi mõjutab ka närvisüsteem seisund (ärevus ja depressioon). Et vaevusi vähendada on oluline veresuhkru hoidmine madalal, lisaks soovitaks algul välja vahetada antidepressandi. Närvirohtude määramiseks on vaja siiski eelnevat läbivaatust.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Lihaste tõmblused

Tere. Mure järgnev, et juba veebruarikuust on peaaegu iga päev (võibolla väike vahe on olnud) sellised pisikesed lihaste (närvide )tõmblused üle terve keha. Kui olen teguvuses, siis väga ei pane nagu ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Lihastõmblused uinumisel või unes on normaalne nähtus sõltudes ka füüsilisest koormusest, elektrolüütide tasemest, ainevahetushäiretest (kas teie veraanalüüsid olid korras?). Lihastõmblused üle keha ...

Loe edasi

Valud

Mul on selline küsimus: lihasvalud. Olen põdenud aasta tagasi borrelioosi, samuti põen reumatoidartriiti ja isheemiatõbe. Praegu lõpetasin just medroolikuuri, sest liigesed(?)valutasid väga-põlveliiges, ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Lihaste, liigeskapslite ja kõõluste krooniline valu on seoses reumatoidartriidiga, borrelioosi põdemine võib samu valusid süvendada. Kõige sellega tegeleb siiski reumatoloog, tehes vajalikke täpsustavaid ...

Loe edasi

Rasked lihased ja uimasus

Olen 29.a. mees, kellel mure valutavate lihastega (jalad ja käed), lihased päevasel ajal rasked (nagu tina täis, jõud puudub) ning närviliselt pingul, liigutused natukene ebatäpsed ning uimased. Magan ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Lihasvalud viitavad ka reumaatilise haiguse võimalusele. Kas vereanalüüsid (üldveri, reumanäitajad) olid korras. Pidage nõu perearstiga.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: