Tuim valu peas 24.03.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Olen juba aastaid vaevelnud tuima peavalu käes. Nimelt käisin aastaid tagasi ujumas ja hüppasin vastu vees olevat kivi peaga, mis oli üsna terava tipuline. Käisin küll arsti juures, kus tehti röntgen, mis mingid kahjustust ei näidanud.
Valu on armi juures tuim ja paikne. Magamist valu ei sega, aga hakkab juba argielu segama. Käisin nüüd hiljuti kompuutris, mis ka midagi ei näidanud. Arst kirjutas peale kompuutrit, et ehk on tegu närvikompressiooniga ja ei osanud enam kuidagi aidata. Kui kutsekoolis käisin, siis hinnati, et mul on tugev kehaehitus... Nüüd mõned aastad hiljem kompuutris käies hinnnati mu kehaehitus kõhnaks. Üritan küll positiivseks jääda ja normaalselt toituda, aga tihti viib küll selline mure söögiisu. Ei oska end ka rohkem aidata, kui et käin tihti jalutamas, üritan positiivseks jääda ja ega rohkemat ei oska teha. Ehk oskate kuhugi mind edasi suunata või nõu anda? Suured tänud juba ette.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist ei ole ajukahjustusega. Kui löögi koht on ka katsudes valus, võib tegemist olla nahanärvi neurinoomiga (närvikiudude vigastuse järgse vohamisega) ja tuleks konsulteerida neurokirurgiga. Võimalik on ka nn. kroonilise valu sündroom mis vajab spetsiifilist ravi.
Helistage tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos