Kas kolmiknärvipõletik? 25.01.13 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

minu mure sai alguses juba 2012. a augusti lõpus. Pärast puhkuselt tulekut tundsin end kuidagi jõuetuna ja väsinuna, aga ei pööranud sellele erilist tähelepanu. Kui olin mõned päevad tööl olnud, siis tundsin, et silmad on kuidagi väsinud ja ma ei näe enam arvuti ekraanil teksti hästi. Ühel päeval aga suurest silmade pingutusest tekkis oimukohta ja silma taha meeletu valu, samuti hakkas pea ringi käima, kaasnes iiveldus, üldine halb enesetunne, nägin topelt, ei saanud ühe silmaga enam üldse ekraani vaadata. Käisin erakorralises ja silmaarst arvas, et mul lihtsalt kuiva silma sündroom ja see on ägestunud. Samuti avastasin, et mul on väike palavik 37.0-37.3. Terve septembrikuu vaevlesin meeletutes pea- ja silmavaludes. Seda valu ei anna seletatagi. Tavalisi valuvaigisteid pidin võtma ikka mitu tükki korraga, et need leevendaks valu. Oktoobris õnneks valu hästi natuke leevenes ja sain aeg-ajalt ka juba teise silmaga hakata ekraani vaatama. Muidu oli see täiesti välistatud, tekkis kohe meeletu silmavalu. Käisin 4 kuud mööda silmaarste, kes silmades viga ei leidnud ja üks soovitas neuroloogi poole pöörduda. Perearst ei uurinud mind üldse, sest ütles, et see on silmaarstide valdkond. Lõpuks detsembris perearst nõustus tegema mulle vereproovi ja röntgeni, sest väike palavik oli ka kestnud kõik need 4 kuud. Vereproov näitas põletikku ja röntgen kopsupõletikku. Köha-nohu ei olnud ja ei ole siiamaani. Sõin 5 päeva antibiootikume ja pikapeale läks paremaks. Lasin nüüd teha ka kopsuklamüüdia testi, aga selle vastuseid pole ma veel saanud. Üldine enesetunne on OK, aga ära ei kadunud see meeletu närvivalu silma taga, mis kiiirgab ka kõrva ja paneb ülemised hambad tuikama, samuti tekib surumistunne ninajuure kohal. Kõige rohkem valutab ikkagi nö silmakoobas, vahepeal ma ei suuda silma lahtigi teha, sest see valu on nii talumatu ja tunnen, et nagu silm tahaks kuhugi poole kiskuda. Arvutitööd teha on peaaegu võimatu ja samamoodi pikalt teleka vaatamine võib tekitada lõpuks seda valu, ka külm ilm võimendab valu. Soojus ja valuvaigistavad salvid pigem leevendavad.
Seega küsin, kas tegemist võib ollla kolmiknärvipõletikuga või mingi muu asjaga? Kas kopsuklamüüdiaga võib kaasneda kolmiknärvipõletik, sest selge on see, et oma palavikuga käisin ma üle 4 kuu ringi ja enesetunne läks päev-päevalt hullemaks ja jõuetus aina süvenes. Mure on suur ja olen valudes piinelnud juba 5 kuud. Mitte ainult töölkäimine, vaid ka igapäevaelu on väga häiritud. Hakkasin alles nüüd otsima neuroloogi ja ei ole saanud veel kuhugi end registreerida, sest järjekorrad on väga pikad.

Ette tänades

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist ei ole tüüpilise kolmiknärvi valuga. Kui esines ka topeltnägemine, viitab see silmaliigutajate lihaste häirele. Kuna probleem on kestnud kaua, siis oleks vaja lisauuringuid - kompuutertomograafia silmakoopast ja ajust. Küsige saatekirja silmaarstilt.

Dr. Ain Pajos