MRT tulemus 12.12.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

palun aidake aru saada MRT vastusest-FLAIR kujutistel intensiivuse tõusuga mitmed kolded mõlemapoolselt F-l subkortikaalsel kuni 3-4 mm ja üksikud vasakul basaaltuumade piirkonnas. Difusiooniuuring iseärasuseta. Mõlemapoolselt F-l ja vasakul basaaltuumade piirkonnas mittespetsiifilised kolded.
Olen migreenik ca 25 aastat ja MRT uuring tehti esmakordselt. Suunanud arst pikalt haiguslehel ja temalt kahjuks küsida ei saa.
Ega need kolded ometi Sclerosis Multiplexi ei tähenda?
Tänan.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

MRT leid viitab võimalusele, et südamest lähtuvad verehüübed on põhjustanud väikesi ajukahjustusi. Soovitav oleks kardioloogi konsultatsioon ja uuringud võimaliku põhjuse leidmiseks ja meetmete rakendamine edasiste kahjustuste vältimiseks.

Dr. Ain Pajos