Ajukasvaja? 07.10.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Mul on suur mure. Alustan sellest, et aastal 2007 jaanuar ehk 6 aastat tagasi tehti mul ajust suur uuring ja arst vastas "midagi erilist ei leidu" ja käskis kontrollida, ega puuk pole kunagi hammustanud.
Nüüd on mul asi läinud hullemaks ja kurdan, nagu oleks säärevalu (tuntav eriti kui jooksed, istudes lihtsalt tean, et on aga katsudes on valulik, pearinglus, kuklast taga nagu läheks kangeks, ehk valulikuks ja üks jalg nagu oleks halva verevarustusega ehk veidi tuimem. (selles jalas on ka säärevalu)
peavalu otsa eest aga mitte kogu aeg.
Kas tegemist on ajukasvajaga ja see polnud viis kuus aastat tagasi nähtav? Kas sellised sümptomd on kasvajale iseloomulikud?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Säärevalu ei ole kindlasti iseloomulik tunnus ajukasvajale.

Dr. Ain Pajos