Alaselja skolioos ja valu reielihases 18.09.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Nädal tagasi lõi alaselga suure valu, kuid siis võtsin ühe tableti Arcoxia 90mg, ( mida olin pool aastat tagasi palunud perearstilt, kui tundus, et Diclac enam ei aita, aga valu läks üle ja ravim jäi alles) ning ühe päevaga valu kadus. Kolm päeva tagasi lõi suurema valu reielihasesse, selg eriti ei valutagi, on ainult nagu tuim ja kange. Reievalu on kõige suurem pikaliasendis, ööd on möödunud sobivat asendit otsides, mida ei ole. Päeval õieti ei valutagi. Olen võtnud jälle Acroxiat, kuid see tuimestab nagu ainult selga ja reielihasesse öösel (pikali) ei aita. Kas see reielihase valu on tingitud seljast? Ja kas ma kasutan õigeid valuvaigisteid? (Põen praegu samaaegselt ka kroonilise sinusiidi ägenemist ja võtan selle raviks amoxicillini ja ciiruse tablette.)Mida teha?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Valu kiirgub jalga tavaliselt seoses nimmelülidevahelise kõhrketta rebendiga. Tavaliselt kaasub valuga ka ühepoolne seljalihaste pinge põhjustades seljakõveruse (skolioos). Tuleks alguses teha rö. ülesvõtted nimmelülidest 2s suunas ja tulla vastuvõtule.

tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos