Keskselja valu 21.02.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul tekkis umbes 3 aastat tagasi mure - selja trauma. Ma tegelesin jõusaalis ja olen tõstnud raskust ülespoole ja tekkis terav valu seljas ligikaudu 10.-12. lüli tasemel - keskseljas, vasakul poolel. Algul (2 kuud) valu seljas peaaegu ei häirinud, võib olla natuke. Pärast minu seljavalu on kõvenenud. Sellest ajast olen külastanud arste (ortopeedid ja neuroloogid) ja siiani ei saanud diagnoosi. Tehti MRT ( Kohtla - Järvel) ja röntgeni uuringuid, aga osteokondroosi peale ei keegi öelnud täpsustavat diagnoosi.
Tegin arstide nõudel füüsilisi harjutusi ja külastasin basseini. Samuti arstide pealekäimise järgi tegin palju protseduure. (Massaaž,“šarko” dušš, võimlemine ja palju teisi protseduure. Olen vahetanud 5 masseerijat.) Aga aja läbi olen saanud tunda ennast halvem. Siis ma saanud aru, et füüsilised koormused ainult tugevdavad probleemi. See oli umbes 1,5 aasta üle pärast trauma. Tahan märkida, et valu peale koormuse peal ilmus pingutus keha musklites. Peaaegu kõik musklid on pidevalt pingutuses. See märkasin kui pärast spordi tegelemist minu keha ei suutnud relaxida. Isegi puhkuse ajal minu musklid on pingutuses. Siis ma loobusin spordist üldse, aga see ei lahendanud minu probleeme. Pingutus musklites jäi samaks, natuke vähem.
Pärast pöördusin arstide juurde jälle, aga midagi konkreetselt ei saanud tunda ära. Öeldi võtta samasuguseid mõõtmeid. Üheaegselt püüdsin iseseisvalt saada aru valu looduse ja saanud aru, et probleem küllap musklites. Siis ma sain katsuda minu selja koha, kus ma tunnen valu koormuse ajal. Kui olen rääkinud valu on kuskil 10-12 lüli tasemel, täpsemini see on trapeziuse muskli alla, iliocostalis muskli rajoonis. Tunnen, et selles kohas on mingi kerge paistetus ja edasi kui minna muskli pikuti mingi kaotus. Tahan märkida, et tunnen valu ainult kui mul on füüsiline koormus, tavalises seisundis ägedat valu ei tunne.
Probleem on selles, et ei saa jätkata oma ravimist, sest ei tea, kes saaks mind aidata. Tulen ortopeedi juurde, rääkitakse, et see on ei ole meie profiil. Tulen neuroloogi vastu, rääkitakse, et sellega tegeleb ortopeed. See kordub iga kord. Just selles on peaprobleem. Tahan huvitada, kust ma võiksin saada abi minu küsimuse järgi. Tahan tulla arsti vastu ja kuulata, et ta tegeleb just seljaga ja musklitega. Samuti kust ma saan diagnostikat saada, et proovida musklite katkestustele?

Parimate soovidega
J.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kas olete käinud kiropraktiku - manuaalterapeudi ravil? Sageli on põhjuseks lülidevahelise liigese väike nihestus, mille tõttu valu võib kiirguda ka mujale.

Dr. Ain Pajos