Sähvatused peas 03.02.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mul on kogu aeg olnud peavalud. Arvan, et suures laastus on see pärilik, mäletan, et mu ema kaebas ka pidevalt peavalude üle. Olen harjunud sellega, et vähe on päevi, kus ma ei võtaks mõnd peavalurohtu ( go godamol hetkel).
Minu tööks on tundide kaupa laua taga istumine, sundasendid, silmade ja käe pingutamine ( olen kunstnik). Kael ja õlad on kogu aeg kanged. Olen siiski pidevalt ka joogaga tegelenud, mis enesetunnet enam-vähem korras aitab hoida.
Kuid kuskil paar kuud tagasi öösel külge keerates, magamise pealt lõi vasaku silma taha silmakoopasse nagu noaga tugev valusähvatus, mis mu ärkvele ehmatas, Silmakoobas tuikas ca 10 minutit peale seda. Paar päeva hiljem lõi silma taha veel korra selline sähvatus. Läksin selle peale silmaarsti juurde, et kontrollida, kas asi on silmades (tööperiood on hetkel väga pingeline, vähe puhkust). Silmadega polnud muud erilist kui et lihased väsinud. Silmaarst suunas neuroloogi juurde, kes tegi tavapäraseid koputamisi jne ning sain saatekirka kompuuteruuringuteks 9.märtsil.
Neuroloogi juures käisin 30.jaanuaril 2012. Mure on aga selles, et nende kolme päeva jooksul, mis arsti juures käimisest möödas on, löövad mulle sähvatused 2-3 korda päeva jooksul paremale poole meelekohale. Kõrvus kohiseb ja pea nagu suriseks kogu aeg. Kas on tõenäoline, et olukord on eluohtlik? .

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kirja alusel ennustusi teha ei saa. Tulge vastuvõtule.
Tel.: 6 748 591
Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Sähvimine silmes

Tere. Olen mures silmades esineva sähvimise tõttu, mis on nüüdseks kestnud ca 2 kuud. Viimasel ajal olen täheldanud, et see on seotud peavaluga, kuid mõnikord peavalu siiski ei ole. Kui ka pea valutab, ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Sähvatusi silmis esineb eelkõige siiski seoses silmahaigusega - uveiit. Konsulteerige veelkord silmaarstiga, et õige ravi ei jääks hiljaks.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Sähvatused peas

Mitmel korral päevas olen hakanud tundma lühiajalisi sähvatusi/torked peas.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

MRT uuring ei selgita tavaliselt peauimase põhjuseid. Vajalik on kogenud neuroloogi läbivaatus.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Verevarustus


Probleemid algasid kevadel silmadega. Tekkisid hõljumid ja sähvatused.
Käisin silmaarsti juures, avastas klaaskeha hõljumid ja paremas silmas
võrkkesta õhemad kohad. Täna hommiku ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Vastama peaks silmaarst.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Kysimus

Kas külmavärinad peas tähenadavad pea kasvu. Olen 16a vana.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

ei.

Loe edasi

Jalavalu

Tere. Olen 20 aastane neiu.Juba pikemat aega - aasta, on mul probleeme valuga, mis algab paremast puusast ja kiirgub paremasse jalga kuni põlveni.Eriti tihti just pikal istumisel. Selline vastik vaevav ...

Katrin Kaarna

Vastas dr Katrin Kaarna

Tere,Aitäh küsimuse esitamise eest.

Kahjuks ei selgu Teie kirjast, kas olete oma probleemiga ka varem arstide poole pöördunud ja miliseid ravimeid täpsemalt kasutanud. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: