Torked peanahal ja ärevus 01.02.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mul on kaks last. Üks kolmeaastane ja teine pooleaastane.

Noorem laps sündis pool aastat tagasi epiduraaliga. Paar nädalat peale sünnitust algasid valusad torked vasakus tuharas. Valu liikus järjest allapoole mööda vasaku jala väliskülge. Eriti andis valu tunda püstitõusmistel ja siis esimestel sammudel. Detsembri lõpus hakkas ka jalalaba tuimaks muutuma. Käisin nii perearsti juures (ütles et on radikuliit) ja siis ka neuroloogi juures. Viimane ütles, et see on epiduraali järelmõju. Ning et see taandub iseenesest 9 kuu jooksul. Neuroloog saatis ka kompuutertomograafiasse, kus uuriti nimme piirkonda. See uuring näitas, et selgroog on täiesti korras.

Olen pidevalt väsinud ja magamata. Ärevuse test siinsel lehel ütleb, et mul on haiguslik ärevus, mis vajaks arutamist arstiga. Tunnen ennast pidevalt halvasti. Raseduse ajal olid probleemid tervisega, mis mind masendusse ajasid. Nüüd seoses selle alaselja ja jala valuga ei ole masendusest välja saanudki. Pidevalt on hirm tervise pärast. Muretsen pidevalt. Igasuguseid haiguseid mõtlen seoses sellega endale külge.
Füsioteraapias käies sain spetsiaalsed harjutused seljale. Püüan regulaarselt võimelda.

Jaanuarikuu jooksul on tuimust tunduvalt vähemaks jäänud. Valu annab aga endiselt ikka tunda. Tuimuse asemel on aeg-ajalt surinad. Kord olid mõlemad jalatallad sellised, et ei saanud aru, kas on kuum või külm. Tunne kestis ühe päeva.
Viimastel päevadel olen hakanud tundma torkeid peas (juuste all peanahal, põsel, huulel jne.). Kas see tunne võib olla seotud mu eelneva haiguslooga või on midagi muud.

Kas masendus võib probleeme võimendada? Olin harjunud juba oma selja ja jala probleemidega, aga torked peanahal tekitasid uut hirmu.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui olete naine ja valud tuharas ja jalas tekkisid sünnituse ajal kasutatud epiduraalanesteesia järgselt, on võimalik närvijuure vigastus seoses nõela sisseviimisega. Tavaliselt on paranemine iseeneslik, pikemalt võtab aega tundlikkuse taastumine. Ärevusseisund võib põhjustada valu muutumist krooniliseks valuks, mis nõuab erinevat ravi. Ärevus võib põhjustada ka torkeid peas ja muid tundeid.
Helistage tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos