Pakitsus näos 28.01.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mul tekkis umbes 4 aastat tagasi peale suurt närvipinget vasaku põsesarna pakitsus ja vasaku silma ümbruses aeg-ajalt kiskuv tunne. Mõtlesin, et on hambajuures mingi põletik, seal kõik korras, läksin ninakurgu arstile, mõtlesin, et põsekoopas põletik-seal kõik korras. Eelmine aasta lõi sama pakitsuse ka vaskule põsesarma, aga palju tugevamalt annab suunurka, osa huulde ja keelde pakitsust.Maitset tunnen, keel töötab, nägu ei tõmble. Peale vaadates ei saa arugi, et mul midagi viga oleks. Perearst saatis neuroloogi vastuvõtule. Tehti kompuuter-verevarustus normaalne, ajupooled korras, võõrkehi ei ole. Arst koputas mõnd närvipunkti, lasi kätega harjutust teha ja tunnistas terveks. Nüüd um. neli kuud tagasi juhtus uus asi, vasku käe sõrmedega midagi juhtus, sõrmedes kadus jõud, ukselukku lahti ei keera, poekotti käeotsas ei kanna, sõrmi sirgeks ei saa ajada. Ise arvan, et see on mul neuroloogiline probleem. Siiani arvasin, et küll läheb üle, aga olen harjunud selle tundega ja paremaks ei ole läinud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Surve ja pressimistunne kaelas, näos , peas on sageli iseloomulik kroonilisele ärevusele. Raviva toimega on antidepressandid. Mis puutub aga vasaku käe kohmakusse ja nõrkusesse, siis see vajab kindlasti selgitust. Soovitan neuroloogi konsultatsiooni.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos