Rivotril 26.01.12 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist, doktor!

Paluksin Teie põhjalikkusele tuginedes arvamust tähelepanu äratanud olukorrale!
Nimelt paanikahäire diagnoosi alusel, kusjuures on püütud viimasel ajal hakkama saada loodusliku AD depremiiniga, kõrvale 0,5 mg Rivotrili õhtuti! Võitlus on üsna keeruline, sest AD võetud pikaaegselt!
Juhul kui on olnud tarvidus suurema annuse Rivotrili järele, kõrvale ka diazepami, siis mitmetel kordadel on tähelepanuks( muidu on pidev pearinglus ,nõrkus)-aga järgmisel päeval pärast olukorda on pea selge ja puuduvad pearingluse tunnused, ka nõrkusele vähem tunnet!
Doktor! Kas on mingid sõltuvuse tunnused või oskate anda suunitlust peaaju keerulisele funktsioonile? Muidu on eelnevalt peauuringuid tehtud-neuroogiliselt hinnatud positiivselt!
Teid ette tänades!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Pikemaajalisel pideval kasutamisel võivad põhjustada sõltuvust nii Rivotril kui ka Diazepam. Sõltuvust ei tekita kaasaegsed antidepressandid milledel on just raviv toime.

Dr. Ain Pajos