Kuulmislangus, peas "lennuvälja"-tunne 06.10.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mul nimelt selline probleem, et seoses tööga arvatavalt on vähenenud kuulmine kõnesagedusel. Kuigi meil toimuvatel arstlikul kontrollimistel arvas arst, et see ei tohiks mul olla seoses tööga. Eelmise aasta algusest lisandus veel see, et peas oleks nagu lennuväli kust lennukid stardivad. Eriti häirib see siis, kui ruum on vaikne või kui õhtul magama lähen. Sooviks teada, millest see võib olla. Arst kes meil konntrolli tegi, soovitas Tartus mingi arsti juurde minna ja lubas kontakt andmed saata, aga siiamaani vaikus.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on ilmselt nn. tinnitusega, mille puhul tajutakse erineva iseloomuga heli peas või kõrvus. Põhjuseks on tavaliselt mikroskoopilised kahjustused sisekõrvas asuva kuulmisnärvi otstes mida aga ei õnnestu uuringutega tuvastada. Muutusi arvatakse põhjustavat pikaajaline tugevate helide käes viibimine varasematel aastatel. Oma süü võib olla ka mõnede ravimite nt. aspiriin, E vitamiin kasutamisel. Tõestatud spetsiifilist ravi probleemi ravimiseks tänapäeval ei ole.
Harvade muude põhjuste välistamiseks võiks pöörduda kõrvaarsti poole täiendavateks uuringuteks.

Dr. Ain Pajos