Kuulmislangus, peas "lennuvälja"-tunne 06.10.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mul nimelt selline probleem, et seoses tööga arvatavalt on vähenenud kuulmine kõnesagedusel. Kuigi meil toimuvatel arstlikul kontrollimistel arvas arst, et see ei tohiks mul olla seoses tööga. Eelmise aasta algusest lisandus veel see, et peas oleks nagu lennuväli kust lennukid stardivad. Eriti häirib see siis, kui ruum on vaikne või kui õhtul magama lähen. Sooviks teada, millest see võib olla. Arst kes meil konntrolli tegi, soovitas Tartus mingi arsti juurde minna ja lubas kontakt andmed saata, aga siiamaani vaikus.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on ilmselt nn. tinnitusega, mille puhul tajutakse erineva iseloomuga heli peas või kõrvus. Põhjuseks on tavaliselt mikroskoopilised kahjustused sisekõrvas asuva kuulmisnärvi otstes mida aga ei õnnestu uuringutega tuvastada. Muutusi arvatakse põhjustavat pikaajaline tugevate helide käes viibimine varasematel aastatel. Oma süü võib olla ka mõnede ravimite nt. aspiriin, E vitamiin kasutamisel. Tõestatud spetsiifilist ravi probleemi ravimiseks tänapäeval ei ole.
Harvade muude põhjuste välistamiseks võiks pöörduda kõrvaarsti poole täiendavateks uuringuteks.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

ajuuuring

Mulle ei anna rahu minu olek.Olen pool aastat tundnud enda peas rõhuvat tunnet,viimasel paaril kuul ka teravaid torkeid peas.Need igapäevased Mul on hirmutav mõelda et seal peas on kasvaja ,..mul väike ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Surve ja rõhumine peas viitavad tavaliselt kroonilisest ärevusest tingitud kaela ja skalbilihaste toonuse tõusule. Vereproovid ega peapildid siis selgust ei too. Tuleks külastada neuroloogi.
Tel. ...

Loe edasi

Sähvatused peas

Mitmel korral päevas olen hakanud tundma lühiajalisi sähvatusi/torked peas.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

MRT uuring ei selgita tavaliselt peauimase põhjuseid. Vajalik on kogenud neuroloogi läbivaatus.

Tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Kõikuv rõhutunne peas ja kõrvas

Tere!

Mure selles, nimelt paar kuud tagasi hakkas kõrv kumisema (nagu koti sees) ja korra tuli autos peale pearinglus. Vereproovid tehtud, kompuuter tehtud, kõrvaarst ütles, et ei ole siekõrv, ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Meniere`i sündroomi koral esineb survet ja kohinat kõrvas, aga kindlasti ka kuulmislangus. Kui on nii, tuleks veelkord teha uuringud kõrvaarstil. Kui kuulmislangust sama kõrvaga ei esine, on võimalik ärevushäire ...

Loe edasi

Peas suriseb

Tere.

Mul mureks, et peas hakkas paar kuud tagasi võdisema. Siis ei saanud uinuda või ärkasin öö jooksul iga tunni tagant. Keskendumisraskus. Peale AD võtmist võdin kadus, aga nüüd pulseerib ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Kui votate mond antidepressanti, tuleks ilmselt ravimit vahetada. Kui ravi ei saa, tuleks kaaluda uut ravikuuri antidepressantidega.

Loe edasi

peavalud

7 kuud tagasi diagnoositi näonärvi ja kolmiknärvi põletikud,nüüdseks on halvatus kadunud aga süües pool nägu kisub ja peas on pidevalt selline valu nagu midagi lõhkeks peas.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Edasise kohta peaks küsima läbivaatuse teostanud neuroloogilt.

Dr. Ain Pajos

Loe edasi

Survetunne peas

Olen 26 aastane mees ja mul on juba pikemat aega peas survetunne. Nagu keegi suruks kahelt poolt pead. Vererõhk on normaalne. Millega võib olla tegu?
Ette tänades.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Stressiseisund.

Loe edasi

Kysimus

Kas külmavärinad peas tähenadavad pea kasvu. Olen 16a vana.

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

ei.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: