lihaskrambid 22.01.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Ma pole päris kindel, kas ma pöördusin õige eriala arsti poole, aga probleem on järgmine: minu isal (46 aastane), kes ise arstidest hoiduda üritab, esinevad sageli reites tugevad lihaskrambid.Krambid tekivad tavaliselt magades ning kestavad vahel 15-20 minutit levides ka ühelt jalalt teisele. Isa on tegelenud pea kogu oma elu suhteliselt raske füüsilise tööga ning elukutse( talunik) tõttu ei ole võimalust ka pikemalt puhata.

Vereanalüüs näitab kaaliumi miinimumpiiri veres, mis vist iseeneset võiks olla krampide põhjustajaks. Viimasel ajal on ta tarbinud kaaliumit toidulisandina, kuid krambid esinevad endiselt.

Võib-olla oskate öelda, millest need krambid kõige tõenäolisemalt tekivad ning mida saaks ette võtta vaevuste vähendamiseks.

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan Teid küsimuse eest!

Jalakrampide põhjusena võiks arvesse tulla veel ka veresoonte patoloogia ( ateroskleroos, nn. vahelduv lonkamine ), samuti närvijuure kahjustus ( radikuliit). Diferentsiaaldiagnostiliselt võiks mõelda ka lihaspatoloogiale.

Kahjuks on Teie poolt esitatud info väga pinnapealne, kui aga krambid isale tõesti probleeme valmistavad, peaks diagnoosi täpsustamiseks siiski arsti poole pöörduma. Praeguse tevishoiu korralduse alusel peaks esiteks minema perearsti vastuvõtule, kes siis vajadusel suunab kas neuroloogile, vasoloogi konsultatsioonile ja teeb vajadusel täiendavad uuringud.

Igal juhul pean õigeks arstiga kohtuda, kirjelduse järgi on väga raske õiget diagnoosi pakkuda.

Lugupidamisega ja edu soovides,