krambid jalgades ja lihastalitluse häire 07.06.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

mul kaks küsimust. esiteks-mul on õhtuti enne magamajäämist jalgades lihaspinged mis tihti muutuvad valulikeks krampideks. millest see tuleb ja mida ette võtta?
teine küsimus on selline, et ma ei tea, millise erialaarstile ma selle esitama peaks. nimelt on mul kaasasündinud lihastalitluse häire, mis seisneb lihaste tahtliku lõdvestamise võimatuses. kuid avastasin mõni aeg tagasi, et ma ei tunne osasid lihasgruppe üldse, proovisin teha kõhu-ja vaagnapõhjalihaste harjutusi, aga ma isegi ei tunne üldse, et mul need lihased oleksid. milles on põhjus?
perearsti juurde minna ei taha, sest minu perearst naeraks mu lihtsalt välja. ta on selline...mitte eriti hea suhtleja. ja kahjuks puudub meie väikelinnas võimalus ka perearsti vahetada...kõikjal on kõik kohad täis

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Lihaskrambid esinevad seoses lihaste ülekoormusega, kroonilise närvikahjustusega või ainevahetushäiretega. Kirja teel põhjuseid selgitada ei saa. Tuleb ikkagi külastada perearsti.

Dr. Ain Pajos