Peas kohiseb ja kumiseb pidevalt 17.05.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on oma ema pärast mure.Ta on 52a.Vaevused peaga algasid tal märtsi alguses, kui ta hakkas kuulma peas pidevat kohinat ja mühinat, siiamaani ei ole see seisund tal üle läinud, vaid ainult hullemaks. Mingil ajavahemikul paistetas ka keel üles, keele peale tekkisid suured näsad ja süüa-juua oli väga ebamugav, õnneks see seisund möödus. Kohe kui probleem tekkis, läks ta ka perearsti juurde, kes tegi vereanalüüsi, mis oli korras ja lasi mõõta veresuhkru, mis oli normist natuke kõrgem 6,4. Endokrinoloogiga ma konsulteerisin, tema ei näinud endokrinoloogilist probleemi selles juhtumis, soovitas Teiega konsulteerida. Perearst suunas ka nina-kõrva-kurguarsti juurde, tema ütles, et kõrvad on korras ja arvas, et äkki mingi allergia, kirjutas Nasal ninasprei, seda ta kasutab aga kohin ja mühin kõrvadest ei kao. Iga päevaga läheb tal hullemaks, päevaste tegemiste ajal on veidi kergem, aga õhtul voodisse heites on väga raske, sest vaikus ei teki ja see pidev kohin, mühin peas ei lase uinuda, ainult validooli abiga suudab lõpuks uinuda. Muretsen väga tema pärast, see seisund kestab ju juba 3 kuud pea-aegu ja ei lakka hetkekski, ainult on süvenenud. Perearst laiutab käsi ja pakub, et üleminekuea vaevused, need aga on mu emal juba varakult 45a läbi põetud. Uurisin ise netist, et apteegis on ka müügil kaks preparaati, mis äkki võiksid aidata, hõlmikpuu ekstrakt Bio-Biloba ja TONE, mis Te arvate, kas neid võiks proovida, kas need võivad aidata selliste sümptomite korral? Milles üldse võib olla probleem? Mainin ka veel seda, et ta töötab juba 12a raamatupidajana, nii et igapäevaselt arvutiga ja ise ta kahtlustab, et äkki kaela pinged ja sundasend igapäevaselt võis nüüd lõpuks tunda andma hakata, veel oleme mõelnud, et äkki kolesterooli tase kõrge, kas võib asi olla nendes asjades, mis põhjustab pidevat pea kohisemist ja mühisemist? Kuhu peaks pöörduma sellise murega ja mis uuringuid laskma tegema? Kas teie vastuvõtule saaks ka tulla selle probleemiga või oskate midagi soovitada, muretsen väga ta pärast, sest näen, kuidas ta piinleb ja ei saa juba ammu enam ennast inimese moodi tunda. Palun aidake! Väga murelik tütar M.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kohin peas on sageli häire, mille põhjust ei ole võimalik lõplikult selgitada. Igal juhul tuleks pöörduda algul kõrvaarsti poole, kes teeb ka vajalikud kõrvauuringud. Neuroloogi läbivaatus järgneb, kui põhjust ei leita. Teie toodud preparaate võib tarbida, abis ei ole aga kindel.

Dr. Ain Pajos