Väsimus, rõhuv tunne meelekohtades 19.04.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Umbes 10. klassis(~4a. tagasi) algasid unehäired, mis muutusid ajapikku väga tugevataks. Käisin arstide juures, kuid peale unerohtude midagi targemaks ei saanud. Tugevad unehäired kestsid üpris kaua, kuid ajapikku läks paremaks. Eelmisest suvest saadik olen enam-vähem hästi maganud ilma unerohte võtmata, vahel harva siiski esineb unetuid öid. Hetkel probleem siis järgmine, et vaatamata pikale unele, olen hommikuti siiski pea-aegu alati väga väsinud( nii juba pikka aega ). Meelekohtades rõhuv tunne, mis tihti saadab mind terve päeva. Pea-aegu iga päev tunnen ennast väsinuna ja keskenuda on raske. Vereproovid ei näidanud midagi ning käisin ka aju uuringul (torulaadses seadeldises - MRT? CAT scan?). Samuti uuriti silmi, silmadel oli väike miinus, öeldi, et prille otseselt vaja ei ole. Tegin vaatevälja testi, mis oli samuti korras. Mis selle pideva väsimuse põhjused võivad olla? Kas on ehk midagi lihtsat, mida saaksin proovida? Kas oskate soovitada mingeid uuringuid?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla pikaajalisest depressiivsest seisundist tingitud ajuregulatsioonihäirega ( tihti algab see just unehäirega). Soovitan tulla vastuvõtule.

Tel 6 748 591
Dr. Ain Pajos