Õlaliigese probleem 24.01.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Vasak käsi sirgena tõuseb külje suunas õla kõrguseni ja siis hakkab valus. Ette saan tõsta kätt sirgelt ülesse.
Kas allpoololeva leiu alusel on mu õlaliiges ebastabiilne? Kas tervenemist on loota ilma operatsioonita?

Leid MRT alusel.
Kitsas subakromiaarluum, AC-liigese artroos ja akromioni lateraalserva teravnemine. RC-s lai supraspinatuse ja infraspinatuse kõõlust haarav degeneratiivne rebend, lihastes atroofia, rasvdüstroofialeidu ei ilmne. Humeruse tuberklite degeneratiivne produktsioon/degeneratiivsed luutsüstid, sulkus on kitsavõitu ja biitsepsi pika pea kõõlus selgelt näha alles kõõlusest inferioorsemal-tõenäoliselt rebenenud. Subskapularise kõõluses tendinopaatia, läbivat vigastust ei paista. IGL turse-sekundaarne adhesiivne kapsuliit? HS-liigespindadeldefekte ei tähelda.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on olavart tostva lihase kooluse vigastusega, sellest ka kooluse turse ja valu teatud asendis käe tostmisel. Paranemine on pikk. Valu voivad leevendada hormoonisustid. Asjaga tegeleb ortopeed - traumatoloog.