Pinges jalalihas 11.10.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu probleem seisneb pinges ja tihti krampi kiskuvas jalalihases. Sõidan päevas autoga ca 44 km ja tegelen arvutitööga, seega pean olema enamuse päevast sundasendis.

Mure on paremas jalas, mis peale autosõitu ning pikka päeva arvuti taga töötades õhtuks läheb pingesse ning hakkab krampi kiskuma. Käisin selle murega perearstil, kus mulle kirjutati vereanalüüs, et mõõta erinevate mineraal aine sisaldust veres, reuma näitajaid, trombotsüüte jne. Kõik analüüsid olid ideaalses korras. Veel külastasin veresoonte kirurgi, kes uuris jalga välistamaks, et tegemist võib olla veenide probleemiga. Jällegi oli kõik korras - jalaveenides ei ole probleem. Mida peaksin tegema ja kelle poole pöörduma? Perearst soovitas võtta 3 nädalat magneesiumi ja vajadusel Sirdalud tablette, kuid probleem on endiselt aktiivne. Palun abi!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Üheks paljudest põhjustest jalalihase krambiks võib olla krooniline närvikahjustus näiteks läbipõetud nimmeradikuliidi tagajärjel. Kui varem on olnud tugevaid nimme ja jalavalusid, tuleks teha rö. üv. nimmelülidest ja tulla neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos