Seljavalud alaseljas 07.09.10 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

MRT-LEID
L2/3 ja L 4/5 diskide veesisaldus langenud. L 2/3 lõpp -plaatide poolselt rasvdegeneratsiooni tüüpi signaali muutus ning diski kummumine.
L4/5 diski vahe dorsaalses osas fibroosrõnga rebendi tunnused, diski kummumine ning fasett-liigeste hüpertroofia.
Spinaal- ega foraminaalkanalite ahenemist ei ole. Närvijuurte kompressiooni ei tähelda.
Conus medullaris ja cauda equina normaalsed. T 11/12 diski veesisaldus ja kõrgus langenud.

Seljavalu hakkas 5 aastat tagasi, algas selja kangusega, valulikkusega, kukkunud selja peale ei ole, samuti ei ole olnud teisi vigastusi.
Sai mindud kohe perearsti juurde, kes suunas neurokirurgi juurde, kus tehti ka MRT. Soovitati teha erinevaid harjutusi, võtta valuvaigisteid jne.
Nüüd on möödas 5 aastat, ei ole asju, mida ma poleks teinud: pidevad süvalihaste harjutused, pilaates, jooga, erinevad massažid, nõelravi jne jne.
On läinud ainult hullemaks, kui algul oli ainult alaseljas valu, siis nüüd on see ka löönud vasakusse puusa, on päevi kus täielikult lonkan ja olen sunnitud olema haiguslehel. Kas sellise diagnoosiga ei ole tõesti võimalik midagi enam teha? Kuna olen alles nii noor, siis eeldan, et see kõik ainult süveneb, pidevalt valus elamine viib elukvaliteedi täiesti nulli.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Eelkirjeldatud MRT leid võib esineda ka ilma mingite valudeta. Tõenäoliselt ei ole valude põhjuseks mitte seljanärvide kahjustus vaid lülisamba ja vaagnaliigeste krooniline reaktiivne põletikuseisund. Sellega tegelevad aga reumaarstid. 5 aastat kestnud valu on kindlast krooniline valu ja tavalised valu ja põletikuvastased ravimid tulemust ei pruugi anda.

Dr. Ain Pajos