Pearinglus ja ärevushood 12.10.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mure selline: olen 21 aastane, 1,5 aastat tagasi hakkasid mul ärevushood, nendest olen nüüd jagu saanud, võtsin aasta aega rohte (remeron 1/4, ja hiljem ketipinori 1/8 õhtuti enne magama jäämist). Ärevushoogudest olen saanud jagu ja enam terapeudi juures ei käi. Aga muret teeb pearinglus - kui seda saab selleks nimetada- nimelt on mul juba pool aastat olnud seline tunne, nagu oleksin laeva peal, selline tasakaalu kaotuse tunne on. ei oskagi täpselt seletada. kõige õigem kirjeldus olekski, et tunnen nagu oleksin laeva peal(lainetus), seesmiselt selline võnkumine. vahel tugevam, vahel nõrgem. tasakaalu ikka peab, pikali pole kukkunud, aga väga ebamugav on see tunne. pikali olles hakkab parem. peas on ka vahel selline raske ja rõhuv tunne, parem hakkab kui pikutada ja silmad kinni panna. on tehtud kõrvaarsti poolt ka audiomeetria uuring (klapid peas lastakse helisid, vajutasin nuppu kui kuulsin heli)- see näitas et kõik on korras. äkki oskate aidata milles asi? ka peaksin minema ikkagi veel mingitele uuringutele? see ikkagi häirib normaalset olekut. Ettetänades.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Krooniline ärevus ja depressioon põhjustab mitmesuguseid närvisüsteemi regulatsioonihäireid, sealhulgas ka subjektiivset tasakaalutust ja koordunatsioonihäiret. Ravi on pikaaajaline. Tulge vastuvõtule.
tel. 6 748 591
Dr. Ain Pajos