Kõõrkaelsus 18.09.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 41a. naine. 2006 a. suvest olen saanud botox süste kaelale. Diagnoos: torticollis spasmodic. Alates selle aasta algusest ei ole süstidest abi- kael tõmbleb ja kisub paremale poole, ilma käe abita ei seisa üldse. See tekitab tugevat valu, püsti seista on täiesti võimatu. Perearst tahab vormistada töövõimetust. Kas tõesti puudub igasugune muu abi? Valu on väljakannatamatu ja tavalised valuvaigistid ei võta valu ära. Praeguseks olen üle kuu aja haiguslehel olnud, haigus aga ainult süveneb. Ootan väga teie vastust. Tänan!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Botoxi süsted tekitavad ajutise lihashalvatuse ja on tõhusaim ravim kaasajal. Väga tähtis on süstimine õigesse lihasesse. Ravimi tõhusus korduval kasutamisel võib aga langeda. Soovitan pidada raviarstiga nõu kirurgilise ravi üle.

Dr. Ain Pajos

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Neuroloogia

Kõõrkaelsus

Kannatan kõõrkaelsuse käes. Häbenesin nooruses väga oma kaelatõmblusi. Mida enam seda endale teadvustasin, seda hullemini tõmbles. Kui suutsin unustada, tundsin end hästi. Tavaliselt ei suutnud unustada, ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Botox i süst tekitab kõõrkaelsust põhjustava lihase ajutise (mõni kuu kestva) halvatuse ja seega pea tõmblused ajutiselt lõpevad. See on praeguseni tõhusaim kõõrkaelsust kontrolliv raviviis.

Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: