Th 11 lülikeha kompressioonfaktuur 15.03.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tehti kompuutertomograafiline uuring emale (vanus 98.a.) ja arvamuses on: Th 11 lülikeha kompressioonfraktuur.
Tean, et selgroo haigestumisega on tegemist, aga mida see täpsemalt tähendab. Kas keha jõulise ettepoole painutamisega võis see juhtuda? Kas selle tekkeaega saab määrata, kas ilma operatsioonita saab ravida ning kas peaks mingeid täiendavaid uuringuid laskma teha sellest lülist?
Kuna tal käed ja jalad ei liigu, ootaks kiiremat vastust.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tänan küsimuse eest!
Teie ema põhiline probleemide allikas on ülikõrge vanus.
Üheteistkümnenda rinnalüli murd ei saa olla põhjuseks, miks Teie ema käed ei liigu.
Millest ja millal murd tekkis, on raske öelda, põhjuseks nii kõrge vanuse puhul on sageli toitainete imendumise vähenemine, verevarustuse üldine halvenemine, vahel kukkumine. Vahel võib põhjuseks olla kasvaja siire.
Kompuutertomograafiline uuring on juba väga informatiivne ja täpne uuring, kas Teie ema sellele uuringule saatnud tohter veel täiendavaid uuringuid vajalikuks peab, oleneb taustsüsteemist ja tohtri otsusest.
Operatiivse ravi võimalikkuse ja vajaduse hindamisel lähtutakse prognoosist edasisele haiguse kulule, samuti kõigi teiste organsüsteemide funktsioonivõimest ja kaasuvatest haigustest.
Lugupidamisega,
katrin kaarna