kaelalihaste tõmblemine pingelises olukorras?? 02.10.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tervist!

Olen nüüdseks juba 22 aastane neiu, kooliajal ehk siis põhikoolis ilmnes mulle üks kummaline asi. Nimelt kui klassis oli vaja midagi ettekanda siis tekkis minus väikene närv, see väljendus siis nii, et hakkasin pabistama, punastama, vahest isegi hääl värises, süda puperdas nagu oleksin langevarjuhüpet sooritamas. Olin justkui krampis, kuid teadsin, et midagi ju minuga ei juhtu. Nimelt kui oma vihiku kätte võtsin ja klassi ees oma teksti pidin lugema hakkama siis tõmbasid mu kaelalihased justkui krampi ja pea keeramisel ma justkui oma kaela ei valitsenudki vaid nagu seda oleks teinud keegi teine. Pead ise keerates ta nagu justkui oli krampis ja kohati tekkis et pea justkui tahtis keerata aga kael mitte tulemuseks oli imelik pea värisemine?
Nüüd kui olen 222 ei ole vahepeal peale kooli lõpetamist sellist asja juhtunud, kuid kui astusin kõrgkooli ja vaja oli jälle esineda, tekkis mul see probleem uuesti. Olen ju enesekindel nüüd, kuid miks see probleem pole kadunud?? Mis selle põhjuseks võib olla ja kuidas seda ravida??

Ettetänades murelik!!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Probleemi nimi on sotsiaalfoobia. Tegemist on neuroosilaadse seisundiga mida sageli saab ravida antidepressantidega.

Dr. Ain Pajos