Silmaaluse tõmblemine 02.01.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 32-aastane naine. Mul on juba peaaegu kuu aega ühe silma alune tõmmelnud: hommikul ärgates ei tõmble, kuid päeva jooksul, vahel varem, vahel hiljem, hakkab tõmblema, ja tõmbeb kuni magamajäämiseni ja kui vahel ärkan varsti peale magamajäämist, võib veel edasi tõmmelda. Varem pole mul selliseid probleeme esinenud. Kas võin loota, et tõmblemine kaob mõne aja möödudes iseenesest? Kas peaksin kindlasti pöörduma neuroloogi juurde? Kui silmaalune hakkab tõmblema, kas on mingi kiire moodus, kuidas tõmblemine peatada (praktikas on vahel väga ebameeldiv, kui olulisel kohtumisel silmaalune tõmbleb)?
Lugupidamisega,
Marika

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegu kroonilisest stressiseisundist tingitud lihastoonuse regulatsioonihäirega. Tuleks muuta elustiili - rohkem liikumist. Ravi tablettidega on pikaajaline.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591