Närvi kahjustus? 25.09.08 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kirjutate ühes oma vastuses nii:
"Tõenäoliselt on korduvate valude põhjuseks varasem lülidevahelise kõhrketta vigastus, mistõttu vale asendiga seoses on võimalik selle osa nihkumine taha ühele küljele ja kontakt närvijuurega - sellest valu jalas ja kahjustuse korral ka tuimus ja labajala nõrkus."
Minu küsimus sellest on - kas jalalaba osaline tuimus tähendab siis närvijuure kahjustust? Kas see on pöördumatu või taastub? Mul vastupidiselt sellele küsinule valu enam ammu pole, küll aga on üks jalg veel natuke nõrgem. Muidugi on nõrkus oluliselt vähenenud!

Janar

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kuna jalanärv algab selgroo nimmeosas ja lõpeb varbas, on kahjustuse korral paranemine väga pikk - tavaliselt kuid. Jõud labajalas taastub kiiremini kui möödub tuimus.

Dr. Ain Pajos