Keel 12.10.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin 10.10 hambaarstil,kus tehti mulle tarkusehammaste juurde tuimestus. Nüüd on sellest 3 päeva möödas ja üks keele pool on siiani imelik. Pole küll täiesti tuim,et midagi ei tunne,kuid natuke tuim ikka ning suriseb,tulitab ja kipitab. Seda on raske seletada. Arstiga rääkides tõi ta põhjuseks,et ilmselt kahjustas süstiga mingeid närve,mis tarkusehammaste taga paiknevad ja väidetavalt juhtub seda väga väga vähestel inimestel. See pidavat mööduma paarist nädalast kuni poole aastani aga on ka juhtumeid,et jääb. Minu küsimus seisneb selles,et kas tõesti ei ole selle murega midagi teha,kas tõesti võibki see jääda või mida peaks sellises olukorras tegema? Kas mingit rohtu pole sellise asja jaoks ?
Ebamugav on olla,ühe poolega ei tunne õieti ka maitseid ja see on just see pool,kuhu tehti süst. Ükski tuimestus ei kesta nii kaua seega ilmselt ikkagi närvi kahjustus.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kahjustatud sai samapoolne keelenärv. Paranemine sõltub kahjustuse ulatusest ja võib võtta mitu kuud. Ravimeid, mis paranemist soodustaks ei ole. Tavaliselt seisund siiski möödub. Kui tulitamine jääb kestma või süveneb määrab neuroloog seda leevendavaid ravimeid.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika